Rozliczenie dotacji na podręczniki dla pierwszoklasistów szkół podstawowych

Kategoria: Płace i finanse
Autor: Karol Zawadzki
Data: 02-09-2014 r.

Po raz pierwszy pierwszoklasiści mają ustawowo zagwarantowane bezpłatne podręczniki. Odpowiedzialne za wyposażenie szkół w materiały edukacyjne są samorządy, które otrzymają na to dotację celową z budżetu państwa. Rozliczyć z niej będą się musiały przy użyciu specjalnie do tego opracowanego formularza.

Dotacja będzie udzielana samorządom przez wojewodę. Placówki oświatowe prowadzone przez osobę prawną i fizyczną mogą wystąpić do samorządów o środki na sfinansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych. Do 25 września minister edukacji rozdzieli środki budżetu państwa przeznaczone dla samorządów na pokrycie wydatków związanych z wyposażeniem placówek w podręczniki. Maksymalnie w ciągu 30 dni od otrzymania wniosku wojewoda w ramach posiadanych środków budżetu państwa przekaże dotację samorządom.

 

Z otrzymanej kwoty na wyposażenie placówek w podręczniki trzeba się będzie rozliczyć, informując dotującego o sposobie wykorzystania przyznanych pieniędzy. Niezbędne jest uczynienie tego na wskazanym przez ministra edukacji specjalnym formularzu. Jednostki samorządu terytorialnego są zobowiązane przekazać rozliczenie wykorzystania dotacji wojewodzie. W przypadku szkół prowadzonych przez osobę fizyczną lub prawną dotacja rozliczana będzie przez dyrektora szkoły.

Karol Zawadzki, specjalista do spraw finansów publicznych

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35635 )
Array ( [docId] => 35635 )