Świadczenie urlopowe także na urlopie wychowawczym

Data: 21-06-2013 r.

Nauczyciel przebywający na urlopie wychowawczym nawet cały rok otrzyma świadczenie urlopowe w pełnej wysokości, czyli w kwocie 1.093,93 zł. To jednak nie wszystkie sytuacje, w których mimo nieświadczenia pracy nauczyciel otrzyma pełne lub proporcjonalne świadczenie urlopowe.

Z odpisu na ZFŚS wypłacane jest nauczycielowi do końca sierpnia każdego roku świadczenie urlopowe w wysokości odpisu podstawowego, o którym mowa w przepisach o ZFŚS, ustalonego proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy i okresu zatrudnienia nauczyciela w danym roku szkolnym (art. 53 ust. 1a Karty Nauczyciela).

W okresie urlopu wychowawczego pracownik nie ma prawa do wynagrodzenia za pracę, jednak świadczenie nie jest elementem wynagrodzenia za pracę (art. 30 ust. 1 pkt 4 Karty Nauczyciela).

Świadczenie urlopowe dla nauczycieli przyznawane jest ze środków ZFŚS, a zatem nauczyciel przebywający na urlopie wychowawczym zachowuje prawo do tego świadczenia, które uzależnione jest od okresu zatrudnienia i wymiaru etatu w danym roku szkolnym. Jeżeli nauczyciel w danym roku był zatrudniony w pełnym wymiarze przez cały okres roku szkolnego, to bez względu na to, jak długo korzystał z urlopu wychowawczego, świadczenie urlopowe przysługuje mu w pełnej wysokości. Pełna wysokość świadczenia urlopowego w roku 2013 wynosi 1.093,93 zł.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30631 )
Array ( [docId] => 30631 )