Nowy wzór informacji podsumowującej VAT-UE

Kategoria: VAT i akcyza
Data: 28-05-2013 r.

Przedsiębiorcy będą mieli nowy wzór informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach. Ma to związek z tym, że od 1 lipca 2013 r. Chorwacja przystępuję do Unii Europejskiej. Zmieniona deklaracja będzie miała dodany nowy kraj i kod, wprowadzono też kilka zmian technicznych.

W części Objaśnienia w pkt 2 informacji podsumowującej VAT-UE, dodano nowy kod i nawę kraju, czyli: HR – Chorwacja. Dodatkowo we wzorze wprowadzone następujące zmiany techniczne:

 
  1. W poz. 1 „Numer Identyfikacji Podatkowej podatnika zastąpiono: „Identyfikator podatkowy NIP podatnika (w związku ze zmianami wprowadzonymi ustawą z 29 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 171, poz. 1016).

  2. Zaktualizowano metrykę ustawy o VAT w związku z ogłoszeniem tekstu jednolitego tej ustawy.

  3. We wzorze VAT-UE i VAT-UEK z części G. Oświadczenie i podpis podatnika lub osoby reprezentującej podatnika usunięto wyrazy: „Oświadczam, że są mi znane przepisy Kodeksu karnego skarbowego o odpowiedzialności za podanie danych niezgodnych z rzeczywistością. Zapis ten zastąpiono pouczeniem, które znajduje się na końcu wzoru: „Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy grozi odpowiedzialność przewidziana w Kodeksie karnym skarbowym”.

Źródło: projekt z 13 maja 2013 r. rozporządzenia ministra finansów z sprawie informacji podsumowujących o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Najważniejsze zmiany w podatkach 2016 roku

pobierz

Imprezy integracyjne

pobierz

Zmiany w podatkach 2016

pobierz

Sprawdź, jak rozliczać VAT przy okresowym braku sprzedaży

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 31387 )
Array ( [docId] => 31387 )