Stosowanie kontenerów wymiennych

Kategoria: Logistyka
Autor: Stwora Sylwia
Data: 19-05-2012 r.

Transport dużych partii towarów może wiązać się z zaangażowaniem nawet kilku pojazdów. Kiedy transport odbywa się na arenie międzynarodowej, zawsze istnieje większe ryzyko, że dostawa będzie opóźniona lub dojdzie do zagubienia ładunku czy zniszczenia ładunku. Aby usprawnić i maksymalnie zoptymalizować przebieg transportu, warto zainwestować w kontenery wymienne.

Kontenery wymienne - co to jest

Mianem kontenera wymiennego określa się urządzenie transportowe skonstruowane tak, aby mogło służyć do wielokrotnego użytku. Składa się z systemu regulowanych poziomych belek, które wewnątrz pozwalają stworzyć zwykle cztery poziomy, na których ustawiany jest towar. Wymienny charakter kontenera umożliwia przewóz ładunku jednym lub kilkoma pojazdami bez konieczności przeładowywania znajdujących się w nim towarów.

Wyposażenie pomieszczenia ładunkowego musi maksymalnie ułatwiać mocowanie, manipulowanie lub przeładunek z jednego środka transportu do drugiego. Ponadto, aby można było załadować dostawę piętrowo przesyłka nie może mieć więcej niż 120 cm wysokości. Kontener wymienny powinien nadawać się do przewożenia zarówno materiałów wielkogabarytowych, jak i materiałów drobnicowych. W przypadku drobnicy zwykle przed włożeniem do kontenera zostaje ona umieszczona na paletach typu EUR.

Kiedy stosować kontenery wymienne

Używanie kontenerów wymiennych największe korzyści przynosi przy transporcie dużej ilości towaru na długich, międzynarodowych trasach. Po pierwsze dzięki ich zastosowaniu przewóz staje się płynny nawet przy konieczności zmiany pojazdu, bo nie ma konieczności przeładowywania znajdujących się w kontenerze towaru.

Kolejnym aspektem jest fakt, że umożliwiają one załadowanie nawet 70 palet towaru jednorazowo i wysłanie go jednym samochodem. To pozwala zaoszczędzić czas i problemy związane z wysyłaniem większej ilości pojazdów. Ponadto dzięki opuszczanym podstawom towar można całkowicie automatycznie przenieść z jednego pojazdu na drugi.


Zobacz także:

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Obsługa tachografu

pobierz

Dokumentacja kadrowa kierowcy

pobierz

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu

pobierz

Niemiecka płaca minimalna

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 32091 )
Array ( [docId] => 32091 )

Array ( [docId] => 32091 )