Dotacje dostępne także dla placówek socjalizujących

Kategoria: Fundusze unijne
Data: 20-12-2017 r.

Czy są konkursy, z których mogą skorzystać placówki opiekuńczo-wychowawcze całodobowe typu socjalizacyjnego, np. dla wychowanków wkraczających w dorosłość, czyli mających 14─18 lat?

Placówki opiekuńczo-wychowawcze o typie socjalizacyjnym mogą korzystać z dofinansowań unijnych. Konkursy, w ramach których zgłasza się takie ośrodki, można znaleźć w regionalnych programach operacyjnych wśród projektów dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Do wnioskodawców w projektach unijnych zalicza się wiele podmiotów, w tym tych
z obszaru wychowawczego i edukacyjnego, do których należą placówki opiekuńczo-wychowawcze. Poszukując konkursów, w jakich może startować placówka, warto skupić się na regionalnych programach operacyjnych. Mają bowiem wiele projektów z tzw. obszaru miękkiego, a więc dotyczącego między innymi szkoleń i wsparcia zawodowego w wejściu na rynek pracy.

Jako placówka opiekuńczo-wychowawcza powinieneś zatem najpierw zidentyfikować odpowiadający Twojej lokalizacji administracyjnej regionalny program operacyjny dla danego województwa, a następnie sprawdzić ogłoszone lub planowane konkursy.

Konkursy pozwalające na dofinansowanie działań placówek opiekuńczo-wychowawczych można zaleźć w osiach priorytetowych dotyczących kapitału ludzkiego, potencjału edukacyjnego, rynku pracy i kadr czy też włączenia społecznego i zawodowego.

Wraz z początkiem nowego roku jako jeden z pierwszych wystartuje konkurs na Dolnym Śląsku w ramach działania 6.1. Inwestycje w infrastrukturę społeczną. W tym działaniu w typie A można pozyskać dofinansowanie na budowę, remont, przebudowę czy też wyposażenie infrastruktury społecznej powiązanej z procesem integracji społecznej, aktywizacji społeczno-zawodowej i deinstytucjonalizacji usług. Konkurs jest planowany na styczeń 2018 roku, a jego ogłoszenie ma nastąpić już w grudniu tego roku.

Karolina Bzowa starszy konsultant ds. inwestycji i rozwoju biznesu

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak zatrzeć ślady po przeglądaniu Internetu?

pobierz

Wzór Polityki Bezpieczeństwa w ochronie danych osobowych

pobierz

Konfiguracja bezpieczeństwa. Windows 10

pobierz

10 sprytnych trików na szybkie obliczenia w Excelu

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 40821 )
Array ( [docId] => 40821 )