W ewidencji czasu pracy młodocianego dodatkowo prace wzbronione

Kategoria: Czas pracy
Data: 02-09-2013 r.

Dla pracownika młodocianego, jak dla każdego innego pracownika, trzeba prowadzić ewidencję czasu pracy. Oprócz powszechnie wymaganych danych, należy w niej wykazywać czas pracy przy pracach wzbronionych młodocianym, których wykonywanie jest dozwolone w celu odbycia przez nich przygotowania zawodowego.

Pracodawca ma obowiązek prowadzić ewidencję czasu pracy pracownika młodocianego, zatrudnionego w ramach praktycznej nauki zawodu (na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego). Wypełnieniem tego obowiązku jest założenie i prowadzenie odrębnie dla każdego pracownika karty ewidencji czasu pracy.

 

W karcie ewidencji czasu pracy, zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy ewidencjonować czas pracy pracownika w poszczególnych dobach z uwzględnieniem pracy w niedziele i święta, w porze nocnej, w godzinach nadliczbowych oraz w dni wolne od pracy wynikające z rozkładu czasu pracy w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy, a także dyżury, urlopy, zwolnienia od pracy oraz inne usprawiedliwione i nieusprawiedliwione nieobecności w pracy. Do karty ewidencji czasu pracy należy dołączać również wnioski pracownika o udzielenie czasu wolnego od pracy w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych.

Dodatkowo, w ewidencji czasu pracy w przypadku pracowników młodocianych, pracodawca ma obowiązek wykazywać także ich czas pracy przy pracach wzbronionych młodocianym, których wykonywanie jest dozwolone w celu odbycia przez nich przygotowania zawodowego (oczywiście jeżeli taki czas pracy faktycznie wystąpił).

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26180 )
Array ( [docId] => 26180 )