Zatrudnienie kobiety w zarządzie

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 29-09-2012 r.

Stanowiska kierownicze z reguły kojarzą się z zatrudnieniem mężczyzny. Jednak coraz częściej okazuje się, że kobieta-manager może być korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa. Dlaczego zatrudnienie kobiety w zarządzie może być opłacalne dla Twojej firmy? Czy warto zmienić swoją politykę personalną?

Zmiana priorytetów w polityce personalnej firm

Dziś najbardziej doceniana jest wytrzymałość psychiczna na stanowiskach kierowniczych. W tej kwestii bardzo często przewagę mają kobiety. Predyspozycje emocjonalne, jak również psychologiczne są coraz częstszym wymogiem stawianym członkom zarządu. Częściej wykazują się emocjonalną intuicją niż mężczyźni. Poza tym przywiązują z reguły większą wagę do szczegółów projektu, nad którym pracują.

Jednym słowem kobieta w zarządzie to solidny zasób wytrwałości psychologicznej, jak również wysoki poziom rzetelności i dbałości o przyszłość przedsiębiorstwa.

Zalety kobiet na stanowiskach kierowniczych

Ciągle popularny jest stereotyp, że płeć piękna jest płcią słabszą. Jednak współczesna kobieta, bardzo często wykształcona i w pełni świadoma swoich życiowych celów, wykazuje się większą determinacją w życiu zawodowym niż niejeden mężczyzna. Warto to docenić i – co ważniejsze – z tego skorzystać, proponując kobiecie stanowisko w zarządzie.

Głównymi atutami pań na stanowiskach kierowniczych jest nie tylko mocne ukierunkowanie na cel, ale również wysoka odporność psychiczna.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego powinieneś zadbać o obecność kobiet w zarządzie Twojej firmy. Jednym z powodów jest chociażby fakt, że wykazują się większym poziomem dyplomacji oraz szczególną delikatnością w regulowaniu niektórych kwestii. Bardzo często zdarzają się w biznesie sytuacje, kiedy – zamiast siły i stanowczości – lepiej sprawdzi się delikatność i wyrachowanie. Można śmiało stwierdzić, że to właśnie one idealnie nadają się do tego rodzaju zadań.

Poza tym warto również zwrócić uwagę, że to często płeć warunkuje określony światopogląd. Obecność w zarządzie pań pozwoli Ci na zapewnienie zupełnie innego spojrzenia na niektóre zagadnienia biznesowe, a tym samym może być okazją do znalezienia nowych, korzystnych rozwiązań.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26592 )
Array ( [docId] => 26592 )