Jakie są założenia diety cytrynowej

Kategoria: Diety
Autor: Stwora Sylwia
Data: 23-09-2012 r.

Opracowana przez Stanley’a Burroughsa w latach 40. XX wieku dieta cytrynowa współcześnie święci triumfy wśród gwiazd filmu i estrady. Chętnie stosuje ją piosenkarka Beyonce i dziennikarka Helen Gent, ponieważ oprócz znacznego spadku wagi, oczyszcza ona organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, poprawia samopoczucie oraz kondycję skóry i włosów.

Pij tylko specjalny eliksir

Program odżywiania stworzony przez Stanley’a Burroughsa, zamiennie nazywany dietą lemoniadową lub „master cleanse” (mistrz oczyszczania) jest bardzo restrykcyjny. Podstawą, a zarazem praktycznie jedynym elementem kuracji jest specjalny napój na bazie soku z cytryny, syropu klonowego oraz pieprzu Cayenne.

Aby przygotować jedną porcję eliksiru należy wymieszać ze sobą 2 łyżki wyciśniętego soku z cytryny, 2 łyżki syropu klonowego (zamiennie możesz użyć dobrej jakości miodu), 300 ml ciepłej lub zimnej wody przegotowanej oraz szczyptę pieprzu Cayenne (opcjonalnie imbir).

Pij po jednej szklance napoju od 6 do 9 razy w ciągu dnia. Dodatkowo maksymalnie dwa razy dziennie możesz stosować herbatki przeczyszczające lub wodę z solą morską. Kurację stosuj od 1 do 10 dni. W ciągu 5 dni schudniesz od 3-5 kg, po 10 dniach spadek wagi wynosi nawet 7-10 kg.

Wychodź z diety pomału

Oczyszczająca dieta cytrynowa jest bardzo restrykcyjna. Największą trudność sprawia nieustanne uczucie głodu, jednak po trzecim dniu kuracji przestaje ono być uporczywe.

Równie ważne jak stosowanie się do założeń diety jest umiejętnie z niej wychodzenie. Następnego dnia po zakończeniu kuracji nie wolno Ci przejść do normalnego sposobu żywienia, gdyż nie tylko szybko wrócisz do starej wagi, ale możesz jeszcze bardziej przytyć.

Pierwszego dnia po przeprowadzeniu diety zadbaj o regularne uzupełnianie płynów. Możesz pić jedynie wodę oraz świeżo wyciskany sok pomarańczowy. W drugim dni możesz do napojów z dnia wcześniejszego dodać wywar warzywny. Trzeci dzień to czas na wprowadzenie warzyw i owoców. Dopiero czwartego dnia po diecie możesz wprowadzić do menu posiłek stały, z tym że przez najbliższy tydzień zrezygnuj z mleka oraz mięsa.

Dieta cytrynowa nie tylko pomoże Ci schudnąć, ale również oczyści organizm z toksyn, ureguluje przemianę materii, zwiększy odporność na infekcje i choroby, poprawi wygląd skóry, włosów i paznokci oraz doda witalności.


Zobacz także:

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28393 )
Array ( [docId] => 28393 )