Dziecko pracowników jednej szkoły dostanie jedną paczkę na święta

Autor: Agnieszka Rumik
Data: 17-10-2014 r.

Dziecko, którego rodzice są zatrudnieni w jednej placówce powinno otrzymać jedną paczkę finansowaną ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Świadczenie to jest bowiem przyznawane na dziecko, a nie na każdego z jego rodziców.

Fakt, że w jednym zakładzie pracy pracuje oboje rodziców nie upoważnia do przyznania podwójnej paczki na jedno dziecko. Tak samo będzie z innymi świadczeniami finansowanymi lub dofinansowanymi z ZFŚS - dziecko pracowników, zatrudnionych w jednej placówce, nie otrzyma podwójnych świadczeń, tj. dwóch biletów na to samo wyjście do kina, muzeum, czy teatru, nie wykupuje się dla niego dwóch miejsc na szkolnej wycieczce itd.

Osobą uprawnioną np. do otrzymania świątecznej paczki, czy udziału w zabawie świątecznej, jest w tym przypadku dziecko a nie rodzice. Jeżeli dziecko jest jedno, to powinno otrzymać jedno świadczenie. Nie przyznaje się go bowiem na każdego z rodziców, co w tym przypadku spowodowałoby zdublowanie świadczeń, a na osobę uprawnioną, jaką jest dziecko. To samo dotyczy innych świadczeń przyznawanych z ZFŚS na dziecko pracowników. Inaczej wygląda natomiast kwestia świadczeń dla rodziców - każdy z nich może otrzymać świadczenie dla siebie - np. dofinansowanie do wypoczynku, czy bilety do kina.

Agnieszka Rumik

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 35900 )
Array ( [docId] => 35900 )

Array ( [docId] => 35900 )