Co może blokować Twój sukces

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 28-09-2012 r.

Człowiek jest z reguły zdeterminowany dążąc do swojego sukcesu. Jednak to, czy go osiągnie, może być zależne od szeregu różnych czynników. Co może blokować Twój życiowy sukces?

Nieodpowiednia życiowe pozycje

To, czy rzeczywiście osiągniesz sukces, zależy w dużej mierze od Ciebie. Dlatego też powinieneś pomyśleć o przyjęciu właściwej pozycji. Z pewnością zupełnie inaczej będą wyglądać Twoje zawodowe osiągnięcia, kiedy będziesz stawiał się w pozycji dobrze zorientowanego w swoim zawodzie, a zupełnie inaczej, kiedy będziesz dążył do bycia profesjonalistą. Dlatego też obranie niewłaściwej życiowej pozycji może stanowić poważne zagrożenie dla osiągnięcia Twojego sukcesu.

Zbyt wiele kalkulacji

Dążąc do życiowego sukcesu, musisz z reguły dużo zainwestować. Nie chodzi jedynie o inwestycje finansowe, ale również o poświęcony czas czy energię. Zbyt wiele osób nie podejmuje wysiłku chociażby z tego względu, że wysiłek niekiedy jest odwrotnie proporcjonalny do szans osiągnięcia sukcesu.

Wiele osób boi się zbyt dużo inwestować. Większość zakłada z góry porażkę, zamiast wierzyć w powodzenia. Negatywne myślenie nie tylko skutecznie blokuje działanie, ale również zwiększa ryzyko rzeczywistej porażki. Nie wierząc we własne siły, automatycznie przestaniesz przywiązywać wagę do tego, aby realnie walczyć o swoje marzenia.

Brak chęci do nauki

Chcąc osiągnąć życiowy sukces, niejednokrotnie będziesz musiał nauczyć się wielu nowych rzeczy. Do wyznaczonych celów dotrą jedynie Ci, którzy będą gotowi na przyswojenie wiedzy czy zdobycie nowych kwalifikacji. Jeśli nie masz ochoty na naukę, niestety nie zrealizujesz swoich planów. Nic nie przychodzi bez wysiłku. Konieczne jest otwarcie na nowe doświadczenia.

Przemyśl to za każdym razem, zanim zrezygnujesz z dodatkowego szkolenia czy studiów.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26591 )
Array ( [docId] => 26591 )