System zarządzania personelem - korzyści dla dyrektorów finansowych

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 19-10-2012 r.

Mogłoby się wydawać, że dyrektorzy finansowi mają niewiele wspólnego z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Jednak to od ich decyzji często zależy, jaki nakład finansowy przedsiębiorstwa zostanie przeznaczony na rozwój pracowników. Czy system HRS może przynieść korzyści dyrektorom finansowym firm?

Symulacja płac

Pierwszym, najbardziej istotnym zagadnieniem łączącym dyrektorów finansowych z polityką personalną przedsiębiorstwa jest ustalanie płac pracowników. System HRS, który przywiązuje szczególną wagę do kompetencji i potrzeb zatrudnionych osób, jest w stanie rzetelnie ocenić stopień zaangażowania każdego z nich w rozwój firmy.

Poza tym gromadzenie informacji o kompetencjach przez dłuższy okres stanowi również solidną podstawę do wyciągnięcia wniosków związanych z rozwojem konkretnego pracownika. Może okazać się to szczególnie pomocne w przypadku podejmowania decyzji o podwyższeniu płac.

Dbałość o stanowiska strategiczne

W każdym przedsiębiorstwie można podzielić funkcje według ścisłej hierarchii. Dyrektorzy finansowi, którzy podejmują decyzje związane z przyszłością firmy, muszą zwracać szczególną uwagę na role strategiczne w firmie. System HRS nie tylko ułatwi wyselekcjonowanie tego rodzaju stanowisk w korporacji, ale również na bieżąco będzie gromadził niezbędne informacje na ich temat.

Dyrektorzy finansowi, korzystając z tego systemu, będą w stanie w krótkim czasie zorientować się jaki jest rzeczywisty wkład strategicznych stanowisk w działalność firmy. Tego rodzaju informacje mogą być przydatne w przypadku konieczności reorganizacji firmy czy likwidacji niektórych miejsc pracy.

 

Skomputeryzowana baza wiedzy

System HRS stanowi dla dyrektorów finansowych kompetentne źródło wiedzy. Osoby zajmujące kierownicze stanowiska mają dostęp nie tylko do informacji na temat kwalifikacji pracowników, ale również otrzymują niezbędną wiedzę związaną z zaangażowaniem poszczególnych działów w działalność przedsiębiorstwa.

Dzięki systemowi HRS w dosyć krótkim czasie możliwe jest odnalezienie szeregu informacji na temat konkretnego pracownika czy działu, które mogą być przydatne w podejmowaniu decyzji finansowych.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26603 )
Array ( [docId] => 26603 )