Zarządzanie personelem - pracownik z naturą dziecka

Kategoria: HR
Autor: Kulik Katarzyna
Data: 19-10-2012 r.

Większość pracodawców wychodzi z założenia, że ich pracownicy powinni wykazywać się dostateczną dorosłością i dojrzałością. W czasie rekrutacji pracowników odrzucają kandydatów wykazujących cechy dziecka. Jednak posiadanie cech dziecka również może mieć swoje atuty. Jakie zalety posiada pracownik z naturą dziecka?

Entuzjazm przede wszystkim

Podstawową zaletą pracownika z naturą dziecka jest jego entuzjazm do pracy. Pozytywne nastawienie do zawodowych obowiązków zdejmuje z pracodawcy obowiązek dbania o właściwą motywację do działania. Pracownik–dziecko sam sobie odpowiednio ładuje akumulatory. Ponadto, tryskając entuzjazmem, o wiele łatwiej poradzi sobie z szeregiem zawodowych przeszkód niż pracownik zbyt realistycznie podchodzący do życia.

Kreatywność poszukiwana

Wielu współczesnych pracodawców bardzo docenia kreatywność swoich pracowników. Jeśli poszukujesz osoby, która będzie miała głowę pełną pomysłów i która nie będzie się bała o tych pomysłach głośno mówić, powinieneś w czasie rekrutacji poszukać pracownika z naturą dziecka.

Pozytywne nastawienie do świata, jak również duże pokłady energii sprzyjają powstawaniu innowacyjnych pomysłów. Poza tym osoba o tej naturze wykaże się większą odwagą we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań niż osoba, która wszystko musi mieć poparte jasnymi argumentami.

Zdolność przystosowania

Wbrew pozorom taki pracownik to nie tylko pełna pomysłów osoba, którą trudno w jakikolwiek sposób ujarzmić. Ma ona jeszcze inną zasadniczą zaletę – wysoką zdolność przystosowania się do oczekiwań pracodawcy.

Pracownik–dziecko jest w pełni posłuszny i nie ma problemu z przestrzeganiem odgórnie wyznaczanych zasad. Dzięki temu będzie stanowił nie tylko doskonałą dawkę energii w zespole, ale również nie powinien sprawiać najmniejszych problemów dyscyplinarnych. Jednym słowem zatrudnienie pracownika z naturą dziecka może być, wbrew pierwszemu wrażeniu, doskonałą inwestycją w rozwój przedsiębiorstwa.


Zobacz także:

Kulik Katarzyna

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

30 najciekawszych pytań z prawa pracy

pobierz

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

pobierz

Dokumentacja pracownicza

pobierz

Pracownik może krytykować decyzje szefa, ale nie jego osobę

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 26600 )
Array ( [docId] => 26600 )