Jak wybrać klub fitness

Autor: Stwora Sylwia
Data: 29-09-2012 r.

Postanowiłaś ostro wziąć się za siebie i w końcu pozbyć się niechcianych fałdek? Chcesz wspomóc dietę regularną aktywnością fizyczną i najlepszym rozwiązaniem wydają Ci się zajęcia fitness, jednak zupełnie nie masz pojęcia, jak spośród niezliczonej ilości klubów wybrać ten właściwy? Oto kilka podpowiedzi, na co powinnaś zwrócić uwagę wybierając miejsce do tego typu wysiłku fizycznego.

Zrób rozeznanie wśród znajomych i w terenie

Kompletnie nie masz rozeznania w osiedlowych klubach fitness lub miastowych kompleksach, a informacje wyszukane w internecie są dla Ciebie niezbyt miarodajne? Skorzystaj ze starej, ale jakże skutecznej metody na pozyskiwanie danych, czyli poczty pantoflowej. Zapytaj bliskich i znajomych chętnie podejmujących aktywność fizyczną o to, gdzie trenują, albo czy nie słyszeli o dobrych klubach w Twoim miejscu zamieszkania. Taka opinia znacznie zawęzi Twój obszar poszukiwań.

Wystrzegaj się stawiania na pierwszy odwiedzony przez siebie klub, jak i podejmowania decyzji tylko na podstawie tego, że zlokalizowany jest on blisko Twojego domu lub miejsca pracy.

Wnętrze, komfort ćwiczeń i czystość

Przed podjęciem decyzji odwiedź klub i przeprowadź małą inspekcję. Już wchodząc na teren obiektu zorientujesz się, czy w tym miejscu będzie Ci się dobrze walczyło o upragnioną, szczuplą sylwetkę. Obejrzyj kompleks – salę, szatnie, łazienki pod względem czystości i utrzymania.

Zwróć uwagę, czy w przypadkowych miejscach nie leży porozrzucany sprzęt sportowy, który mógłby stanowić dla Ciebie zagrożenie (np. mogłabyś się o niego potknąć, a nawet mógłby spowodować upadek). W ten sposób upewnisz się, że w klubie dbają o bezpieczeństwo ćwiczących.

Sprawdź dostępność i stan pryszniców oraz toalet.

Sprzęt, oferta i instruktorzy

Przyjrzyj się sprzętowi sportowemu. Powinien być różnorodny, pozwalający na ćwiczenie wszystkich partii ciała i dobrze utrzymany. Niepisanym standardem jest posiadanie bieżni, steppera, wioseł, rowerku stacjonarnego oraz ciężarków.

Sprawdź uprawnienia, certyfikaty instruktorów prowadzących zajęcia w danym obiekcie, bo to od ich profesjonalnego podejścia i znajomości zagadnień z zakresu zdrowego stylu życia będzie zależało Twoje zdrowie i przyszła sylwetka. Dowiedz się o szczegóły oferty, jakie są stawki cenowe, czy są rabaty dla stałych klientów lub inne korzyści.


Zobacz także:

Stwora Sylwia

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Mądra pochwała, twórcza krytyka

pobierz

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Ziołowa apteczka

pobierz

Zdrowy kręgosłup i stawy

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 28084 )
Array ( [docId] => 28084 )