Najlepszy czas na wypłacenie dofinansowania do wypoczynku

Data: 28-06-2013 r.

Dofinansowanie do wypoczynku, jako świadczenie związane z korzystaniem przez pracownika z urlopu wypoczynkowego, powinno być wypłacone tuż przed rozpoczęciem urlopu przez pracownika albo po jego zakończeniu. Zbyt wczesne jego wypłacenie może bowiem narazić pracodawcę na problemy z jego odzyskaniem.

Jeżeli zgodnie z regulaminem ZFŚS w szkole przyznanie dofinansowania do wypoczynku uzależnione jest od wykorzystania minimum 14 dni urlopu, to bezpieczniej jest wypłacić dofinansowanie w chwili, gdy pracownik składa pracodawcy wniosek o urlop (zwykle czyni się to na kilka dni przed rozpoczęciem urlopu). Może się bowiem okazać (mimo uwzględnienia urlopu w planie – o ile placówka tworzy plany urlopowe), że z jakichś przyczyn pracownik nie będzie mógł wykorzystać urlopu w zaplanowanym terminie i wymiarze.

W takim przypadku wypłacenie dofinansowania do wypoczynku na kilka miesięcy przed planowanym urlopem może doprowadzić do sytuacji, że świadczenie to stanie się świadczeniem nienależnym, bo np. pracownik z jakichś nieprzewidzianych powodów nie będzie mógł wykorzystać w danym roku jednorazowo 14 dni urlopu. Wówczas pracodawca będzie musiał dochodzić zwrotu takiego świadczenia, co w praktyce nie jest łatwe.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Jak nauczyć dziecko dbania o porządek

pobierz

Jak oduczyć dziecko przeklinania

pobierz

Nowe zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów

pobierz

Reforma oświaty

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 30634 )
Array ( [docId] => 30634 )