BHP w czasie Koronawirusa – pytania i odpowiedzi

Kategoria: BHP i instalacje
Data: 2020-04-06 r.
Ocena:

Koronawirus a BHP – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania pracowników służby bhp   W czasie epidemii koronawirusa realizowanie obowiązków związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy jest wyzwaniem, zarówno dla pracodawców, jak i służby bhp. Nasuwa się wiele pytań o zapewnienie właściwych warunków pracy. W tej publikacji zebraliśmy odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez (...)

Koronawirus - bezpieczeństwo personelu apteki a obowiązek pracodawcy

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-04-02 r.
Ocena:

Obecna sytuacja związana z pandemią nakłada nowe obowiązki na właścicieli aptek. Poznać jakie obowiązki ma właściciel apteki w zakresie zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy w aptece w związku z koronawirusem. Z publikacji dowiesz się: • jakie obowiązki ma pracodawca, aby zapewnić bezpieczeństwo personelu apteki • jak wdrożyć procedury gwarantujące bezpieczeństwo personelu • jakie (...)

Sprawdź, kiedy możesz sporządzić uproszczone sprawozdanie

Kategoria: Rachunkowość
Data: 2020-03-31 r.
Ocena:

Skorzystaj ze wskazówek doświadczonego eksperta i sprawdź, z jakich uproszczeń możesz skorzystać, sporządzając sprawozdanie finansowe za 2019 rok. Pobierz ebook, z którego dowiesz się: jakie możesz zastosować uproszczenia w sprawozdaniu finansowym; sprawdzisz na przykładach, z jakich uproszczeń nie możesz skorzystać; kto nie może wybierać załącznika nr 4 i 5 i dlaczego. Które jednostki mogą (...)

KORONAWIRUS A RODO – CO SIĘ ZMIENIŁO?

Kategoria: Sektor publiczny
Data: 2020-03-30 r.
Ocena:

W związku z rozszerzającą się epidemią COVID-19 wiele osób ma wątpliwości jak zmieniły się ustalenia RODO? Co wolno pracodawcy? Jak chronić nasze dane osobowe? Jak zabezpieczać się pracując zdalnie. Pobierz e-booka i dowiedz się więcej. (...)

RODO a stan zagrożenia koronawirusem – wskazówki dla placówek medycznych

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-03-27 r.
Ocena:

Problem zakażenia wirusem z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań i podejrzeń ma wiele aspektów. Jednym z nich jest także ochrona danych osobowych osób zakażonych i potencjalnie będących nosicielami tego wirusa poddanych kwarantannie lub nadzorem epidemiologicznym.  Placówki medyczne powinny wiedzieć jakie dane mogą pozyskiwać oraz komu i w jakim zakresie je (...)

KORONOWIRUS: praca zdalna, prawa i obowiązki pracodawcy, wskazania PIP i odpowiedzi na pytania

Kategoria: Kadry
Data: 2020-03-26 r.
Ocena:

Z tego ebooka dowiesz się m.in.: - jak organizować pracę zdalną w związku z zagrożeniem koronawirusem - jakie są prawa i obowiązki pracodawcy organizującego taką pracę zdalną - co wynika dla kadr z nowelizacji specustawy dotyczącej walki z koronawirusem - co wynika z zaleceń PIP w sprawie praw i obowiązków pracodawcy w związku z (...)

Co dla placówek ochrony zdrowia wynika ze specustawy o koronawirusie

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-03-23 r.
Ocena:

Pojawienie się w Polsce koronowirusa wymusiło na władzach krajowych podjęcie stanowczych działań polegających na dostosowaniu regulacji sanitarno-epidemiologicznych do bieżącej sytuacji. Od 8 marca 2020 r. obowiązuje specustawa mająca pomóc w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19. Sprawdź, jakie obowiązku nakłada na podmioty lecznicze. (...)

Koronawirus - ulgi dla firm transportowych

Kategoria: Transport
Data: 2020-03-19 r.
Ocena:

Firmy transportowe są wśród przedsiębiorstw najbardziej narażonych na straty z powodu epidemii koronawirusa. Dlatego mają być dla nich opracowane specjalne ułatwienia, wprowadzone w związku z epidemią. Przewoźnicy będą mogli też skorzystać z ulg skierowanych do wszystkich przedsiębiorców. Jakie to ułatwienia i ulgi? Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała: • zniesienie opłaty prolongacyjnej za (...)

Koronawirus: procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia

Kategoria: Ochrona zdrowia
Data: 2020-03-16 r.
Ocena:

W związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce, kierownicy placówcek medycznych musieli zrewidować procedury postępowania w przypadku choroby zakaźnej. Zgodnie z nimi, gdy dojdzie do podejrzenia infekcji, pacjent jest przewożony do szpitala zakaźnego, a lekarze powiadamiają o takim przypadku wojewódzki sztab zarządzania kryzysowego i sanepid. Jakie jeszcze działania należy podjąć? (...)

Ścieki przemysłowe w rolnictwie – jak je wykorzystać

Kategoria: Firma
Data: 2020-03-09 r.
Ocena:

Jedną z wielu metod oczyszczania ścieków jest rolnicze ich wykorzystanie. W ten sposób mogą być wykorzystywane ścieki bytowe, ścieki komunalne oraz ścieki przemysłowe wyłącznie biologicznie rozkładalne. O tym, jakie są sposoby wykorzystania ścieków i jakie warunki powinny zostać spełnione, przeczytasz w tym artykule. (...)

Array ( [order] => add_date )