Przygotuj się na zmiany w przepisach ważnych dla księgowych w 2019 roku

Kategoria: Podatki
Data: 2018-11-16 r.
Ocena:

Od 1 stycznia 2019 r. podatników czekają rewolucyjne zmiany w podatkach dochodowych. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy je w tabeli. Ale to nie wszystko, sprawdź, jak zmienią się limity podatkowe na 2019 rok. Początek przyszłego roku to także zmiany w składkach na ZUS. Pobierz ebook i sprawdź: - jakie nowe przepisy w podatkach (...)

Kiedy obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania części lub całości zapłaty albo wystawienia faktury

Kategoria: Podatki
Data: 2018-07-31 r.
Ocena:

Ustawa o VAT określa szczególny moment powstania obowiązku podatkowego dla niektórych czynności. Powstaje on wówczas nie w momencie dostawy lub wykonania usługi, ale z chwilą otrzymania części lub całości zapłaty albo wystawienia faktury (nie później jednak niż z chwilą upływu terminu wystawienia faktury). Sprawdź, kiedy masz do czynienia z taką (...)

Pamiętaj o ograniczeniach w zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów

Kategoria: Podatki
Data: 2018-07-10 r.
Ocena:

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązują nowe przepisy ograniczające możliwość zaliczania w koszty uzyskania przychodów niektórych wydatków. Chodzi tu m.in. o opłaty i należności za korzystanie lub prawo do korzystania z praw autorskich i pokrewnych praw majątkowych oraz licencji. Sprawdź, jak bezpiecznie „wrzucać” w koszty takie wydatki.  (...)

Przygotuj się na zmiany w zakresie JPK od 1 lipca 2018 r.

Kategoria: Podatki
Data: 2018-07-10 r.
Ocena:

Wszyscy podatnicy, którzy prowadzą księgi podatkowe w formie elektronicznej w razie żądania organów podatkowych mają od 1 lipca 2018 r.  obowiązek ich przekazania. Pobierz ebooka i sprawdź: za jakie okresy rozliczeniowe organ podatkowy może żądać ksiąg podatkowych oraz dowodów związanych z ich prowadzeniem? jakie kary grożą za nieprzekazanie JPK? - jak (...)

Obowiązek zapłaty podatku wykazanego na fakturze

Kategoria: Podatki
Data: 2018-06-05 r.
Ocena:

W przypadku, gdy osoba fizyczna lub prawna czy jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej wystawi fakturę, w której wykaże kwotę podatku – jest obowiązana do jego zapłaty. Przepis ten określa swoistą sankcję dla podmiotów wystawiających faktury. Jednak nie do wszystkich wystawionych faktur ma ona bezwzględnie zastosowanie. Z tego ebooka dowiesz się, (...)

Podatkowe skutki wycofania z firmy pojazdu wykupionego z leasingu

Kategoria: Podatki
Data: 2018-06-05 r.
Ocena:

Podatnicy chętnie korzystają z leasingowanych środków trwałych, gdyż pozwala to na zoptymalizowanie kosztów. I chociaż dziś wyleasingować można niemal wszystko, to jednak zdecydowana większość przedmiotów leasingu to wciąż samochody, a przeważająca większość umów leasingowych to tzw. leasing operacyjny, pozwalający na wykup pojazdu po zakończeniu umowy. Z ebooka dowiesz się, jak (...)

Rozliczamy wydatki na samochody firmowe - wskazówki ekspertów

Kategoria: Podatki
Data: 2018-06-05 r.
Ocena:

Rozliczanie służbowych aut w praktyce sprawia wiele kłopotów. Aby nie popełnić błędów, sięgnij po praktyczne wskazówki ekspertów związane z rozliczaniem samochodów. Pobierz ebook, w którym sprawdzisz: - na przykładach od jakich wydatków bezpiecznie odliczysz VAT. - jakie skutki podatkowe ma wycofanie auta z działalności gospodarczej, - zobacz, jak rozliczyć polisę ubezpieczeniową na samochód. (...)

Przygotuj się na zmiany w VAT

Od 1 czerwca i od 1 lipca 2018 r.
Kategoria: Podatki
Data: 2018-04-18 r.
Ocena:

W trakcie 2018 roku wejdzie w życie duża nowelizacja ustawy o VAT. Dla podatników to nowe obowiązki. Warto już dziś poznać zmienione przepisy, aby wiedzieć, jak je zastosować w praktyce. Pobierz eBooka i sprawdź: - co grozi podatnikom wystawiającym faktury z NIP nabywcy do sprzedaży udokumentowanej paragonami bez NIP-u nabywcy, - jak zmienią (...)

Rozwiązanie siedmiu trudnych przypadków związanych z

Rozliczaniem VAT
Kategoria: Podatki
Data: 2018-03-10 r.
Ocena:

Podatek od towarów i usług w praktyce sprawia podatnikom najwięcej kłopotów. W tym ebooku zebraliśmy wyjaśnienie eksperta dotyczące skomplikowanych sytuacji. Sprawdzisz m.in.: czy osoba niebędąca przedsiębiorcą, ale będąca vatowcem z tytułu najmu nieruchomości ma obowiązek wysyłania JPK_VAT, jak skorygować fakturę dotyczącą odwrotnego obciążania, jak prawidłowo rozpoznać prawo do odliczenia z tytułu (...)

Jak wyliczyć opłatę produktową?

Kategoria: Podatki
Data: 2018-03-05 r.
Ocena:

Wprowadzasz na rynek produkty w opakowaniach? Wiesz, że musisz zapewnić odzysk, w tym recykling odpadów opakowaniowych takiego samego rodzaju jak odpady opakowaniowe powstałe z opakowań, w których wprowadziłeś produkty? Jeżeli w 2017 roku Twoja firma nie zapewniła odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych na określonym poziomie, musisz do 15 marca 2018 r. wnieść (...)

Array ( [idCategory] => 1467 [tagname] => podatki )
Array ( [idCategory] => 1467 [tagname] => podatki )

Array ( [idCategory] => 1467 [tagname] => podatki )