Jak rozstrzygać zbiegi tytułów do ubezpieczeń w przypadku umów zlecenia. 4 przykłady

Kategoria: Podatki
Data: 2020-11-24 r.
Ocena:

Jeżeli umowa zlecenia występuje obok innego tytułu do ubezpieczeń, np. umowy o pracę czy prowadzenia własnej działalności, wtedy mamy do czynienia ze zbiegiem tytułów do ubezpieczeń. Możliwych jest wiele przypadków i różnych konfiguracji tytułów do ubezpieczeń występujących łącznie, w tym samym czasie lub „zazębiających się” czasowo. Komplikuje to sytuację i może oznaczać problemy z (...)

Zmiany w VAT od 1 września 2019 r. zestawienie zmian i praktyczne porady ekspertów

Kategoria: Podatki
Data: 2019-09-17 r.
Ocena:

Zmiany w VAT od 1 września 2019 r. zestawienie zmian i praktyczne porady ekspertów   Od 1 września 2019 r. weszły w życie zmiany w VAT, w tym m.in. dotyczące wykreślania podatników z urzędu z rejestru podatników VAT oraz rejestru podatników VAT UE, pojawiły się też nowe kategorie podatników, którzy nie mogą (...)

Faktury VAT 2019 – rozwiązania 10 trudnych przypadków

Kategoria: Podatki
Data: 2019-06-17 r.
Ocena:

Tytuł: Faktury VAT 2019 – rozwiązania 10 trudnych przypadków Kwestie związane z wystawianiem faktur VAT w praktyce powodują wiele pytań i niejasności. Sięgnij po ebook, w którym znajdziesz rozwiązania problemów, z którymi na co dzień stykają się księgowi. Sprawdź, o czym przeczytasz: Rozliczenie otrzymanej faktury korygującej Faktury za usługi księgowe Wystawienie faktury korygującej po likwidacji (...)

Zobacz, jak rozliczyć i udokumentować wydatki na upominki dla osób trzecich

Kategoria: Podatki
Data: 2019-04-23 r.
Ocena:

Podatnicy świadczący kompleksowe usługi marketingowe, bardzo często na potrzeby wykonywanych czynności kupują towary, które są następnie rozdawane w ramach wykonywania świadczeń marketingowych. Ich finalny odbiorca otrzymuje je nieodpłatnie, natomiast płaci za nie kontrahent firmy marketingowej. Powstaje więc pytanie, jak prawidłowo udokumentować takie wydatki na gruncie VAT?   Z ebooka dowiesz się m.in.: Kiedy (...)

Nowe zasady wydawania interpretacji indywidualnych od 1 stycznia 2019 r.

Kategoria: Podatki
Data: 2019-04-23 r.
Ocena:

Od początku roku obowiązują nowe regulacje, które mają na celu ograniczenie nadużyć związanych z wykorzystywaniem interpretacji indywidualnych do szkodliwych z punktu widzenia interesów fiskusa optymalizacji podatkowych. Dotyczy to przede wszystkim podatków dochodowych i VAT. Jednak obostrzenia dotykają nie tylko podatników zainteresowanych uzyskaniem takich interpretacji, ale również tych, którzy już je (...)

Jak zastosować zwolnienie z VAT dla importu usług pomocniczych do usług edukacyjnych

Kategoria: Podatki
Data: 2019-04-23 r.
Ocena:

W ostaniem czasie organy skarbowe masowo kontrolują podmioty świadczące różnego rodzaju usługi szkoleniowe i korzystające ze zwolnień z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a i pkt 28 i 29 lit. b ustawy o VAT. Zarzucają im błędne zastosowanie zwolnienia od podatku i domagają się zapłaty. (...)

Jak prawidłowo stosować nowe zasady rozliczania samochodów osobowych

Kategoria: Podatki
Data: 2019-04-23 r.
Ocena:

Od początku roku obowiązują nowe regulacje dotyczące kosztowego rozliczania wydatków na firmowe samochody. Dotyczą ona zarówno kosztów nabycia jak i leasingu czy wynajmu pojazdu. Dla większości podatników zmiany te są niestety mniej korzystne niż dotychczasowe zasady. Sprawdź, czy ograniczenia w zakresie rozliczania kosztów związanych z firmowymi autami, dotyczą także Twojej (...)

Czy sprzedając usługi za granicę należy płacić VAT

Kategoria: Podatki
Data: 2019-04-19 r.
Ocena:

  Opodatkowaniu VAT w Polsce podlega, między innymi, odpłatne świadczenie usług na terytorium Polski. O tym, gdzie dana usługa powinna zostać rozliczona, decydują przepisy o miejscu świadczenia usług. W ich świetle usługi dla nabywców spoza Polski dzielą się na dwa grupy. Do pierwszej z nich należą usługi, których miejsce świadczenia znajduje (...)

Przygotuj się na zmiany w przepisach ważnych dla księgowych w 2019 roku

Kategoria: Podatki
Data: 2018-11-16 r.
Ocena:

Od 1 stycznia 2019 r. podatników czekają rewolucyjne zmiany w podatkach dochodowych. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy je w tabeli. Ale to nie wszystko, sprawdź, jak zmienią się limity podatkowe na 2019 rok. Początek przyszłego roku to także zmiany w składkach na ZUS. Pobierz ebook i sprawdź: - jakie nowe przepisy w podatkach (...)

Kiedy obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania części lub całości zapłaty albo wystawienia faktury

Kategoria: Podatki
Data: 2018-07-31 r.
Ocena:

Ustawa o VAT określa szczególny moment powstania obowiązku podatkowego dla niektórych czynności. Powstaje on wówczas nie w momencie dostawy lub wykonania usługi, ale z chwilą otrzymania części lub całości zapłaty albo wystawienia faktury (nie później jednak niż z chwilą upływu terminu wystawienia faktury). Sprawdź, kiedy masz do czynienia z taką (...)

Array ( [idCategory] => 1467 [tagname] => podatki )
Array ( [idCategory] => 1467 [tagname] => podatki )