Jak przeprowadzić inwentaryzację w instytucji kultury

Kategoria: Kadry
Data: 2018-11-21 r.
Ocena:

Inwentaryzacja często jest traktowana jako odrębna czynność, która ma niewiele wspólnego z systemem rachunkowości danej instytucji kultury. Jednak wbrew temu poglądowi istnieje wiele powiązań pomiędzy inwentaryzacją a pozostałymi dziedzinami rachunkowości. Prawidłowe przeprowadzenie inwentaryzacji pozwala instytucji kultury na weryfikację i aktualizację danych ujętych w ewidencji księgowej, wpływa na wycenę majątku, a (...)

Ewidencja czasu pracy według nowych zasad od 2019 r.

Kategoria: Kadry
Data: 2018-11-16 r.
Ocena:

Z e-booka dowiesz się m.in.: co znajdzie się w nowej ewidencji czasu pracy, jakie informacje będzie zawierać nowa karta ewidencji czasu pracy, jakie 3 grupy dokumentów mają być zamieszczane w nowej ewidencji czasu pracy. (...)

Praca sezonowa i krótkoterminowa cudzoziemców

Kategoria: Kadry
Data: 2018-11-16 r.
Ocena:

Z ebooka dowiesz się m.in.: Kiedy cudzoziemca uznajemy za pracownika tymczasowego? Które prace są sezonowe? Jaki jest okres pracy sezonowej? Jaki jest maksymalny okres pracy, gdy cudzoziemiec dopiero wjechał do Polski? Jaki jest maksymalny okres pracy, gdy cudzoziemiec już przebywał w Polsce? Na jakiej podstawie zatrudniamy sezonowo cudzoziemca? Jaka jest procedura uzyskania zezwolenia na pracę sezonową? Co powinien (...)

Zwolnienie pracownika szczególnie chronionego – orzeczenie sądu

Kategoria: Kadry
Data: 2017-02-13 r.
Ocena:

Orzeczenie Sądu Najwyższego wraz z komentarzem, w treści: zwolnienie pracownika szczególnie chronionego bez zgody zakładowej organizacji związkowej w sytuacji gdy jedyną przyczyną wypowiedzenia były zmiany organizacyjne jest niedopuszczalne i nie można powoływać się na nadużycie prawa po stronie pracownika, który odwołuje się od tego wypowiedzenia. (...)

Trendy na rynku pracy i wyzwania dla HR w 2016 roku

Kategoria: Kadry
Data: 2016-02-15 r.
Ocena:

Wszystko wskazuje na to, że rok 2016 będzie rokiem dużych zmian na rynku pracy, a co za tym idzie – dla całego HR. Rynek pracy nieuchronnie zmienia się z rynku pracodawcy w kierunku rynku pracownika. Ale ta sytuacja, chociaż optymalna dla kandydatów i zatrudnionych, wcale nie cieszy pracodawców. (...)

Różnicowanie wynagrodzeń na takich samym stanowiskach

Kategoria: Kadry
Data: 2016-02-15 r.
Ocena:

Staż pracy, posiadane kwalifikacje, sumienność i zaangażowanie w wykonywaną pracę – to dozwolone kryteria przy różnicowaniu wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na takich samych stanowiskach. Zabronione to rodzaj umowy, wymiar zatrudnienia, a także m.in. płeć lub wiek. (...)

"ISO" w szkoleniach - czy normowanie rynku usług szkoleniowych ma sens?

Kategoria: Kadry
Data: 2016-02-15 r.
Ocena:

Rozważając wprowadzenie jakiegokolwiek standardu, warto zastanowić się nad jego celem, a właściwie korzyściami, jakie wygeneruje oraz tym, kto będzie największym beneficjentem tego typu unormowań. (...)

WIDEOrewolucja, czyli współczesny HR

Kategoria: Kadry
Data: 2016-02-15 r.
Ocena:

Eksperci oceniają, że obecnie jesteśmy świadkami swoistej rewolucji w branży Human Resources w Polsce. Nasz rodzimy rynek, pod wpływem czynników gospodarczych, stopniowo przekształca się w rynek pracownika. Co to oznacza? Od teraz to poszukujący pracy mogą wybierać pośród ofert zatrudnienia i dyktować pracodawcom warunki. (...)

Nowe uprawnienia rodzicielskie

Kategoria: Kadry
Data: 2016-02-15 r.
Ocena:

W 2016 roku pracujący rodzice mają jeszcze więcej powodów do radości. Zyskali nowe przywileje i uprawnienia, które ułatwią im godzenie pracy zawodowej z opieką nad dziećmi, a wśród nich m.in. możliwość dzielenia się urlopami z tytułu rodzicielstwa z drugim rodzicem, niebędącym pracownikiem oraz wydłużenie terminów na wykorzystanie tych urlopów. (...)

Analiza potrzeb szkoleniowych - czyli nie jak, a w jakim celu

Kategoria: Kadry
Data: 2016-02-15 r.
Ocena:

Dowiedz się, jakie narzędzia zastosować, aby zbadać rzeczywiste potrzeby szkoleniowe pracowników w organizacji - rozmowa z Dariuszem Tadrałą, konsultantem SEB, 2C consulting. (...)

Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )
Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )


Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )