10 najpopularniejszych zabaw w czasie wiejskiego wesela

Kategoria: Kadry
Data: 2019-06-24 r.
Ocena:

10 najpopularniejszych zabaw w czasie wiejskiego wesela Ślub i wesele idą w parze, a jak wesele, to zabawa. W końcu to czas radości i świętowania. Wyjątkowy dzień dla Pary Młodej. W co się bawić? Przedstawiamy najpopularniejsze zabawy weselne. (...)

W jakich przypadkach możemy zwolnić pracownika dyscyplinarnie - 8 przykładów i wyroki SN

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

poznasz 15 przypadków, jakie Sąd Najwyższy uznał za ciężkie naruszenie obowiązków, które uzasadnia zwolnienie dyscyplinarne dowiesz się, jakie zachowanie pracownika nie może być powodem do wręczenia mu dyscyplinarki sprawdzisz, w jaki sposób opisać przyczynę dyscyplinarki, by nie podważył jej sąd Sprawdź, czy na pewno możesz zwolnić pracownika dyscyplinarnie. Zobacz, jak dobrze sformułować przyczynę (...)

Jak skutecznie wręczyć pracownikowi dyscyplinarkę – 5 przypadków z praktyki

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

poznasz skuteczne sposoby na wręczenie pracownikowi pisma o dyscyplinarnym zwolnieniu go z pracy – sprawdzisz wzór takiego pisma  i dowiesz się, co w nim trzeba wpisać sprawdzisz, kiedy rozwiąże się umowa, gdy dyscyplinarkę wysyłamy pracownikowi pocztą dowiesz się, dlaczego lepiej nie wpisywać w dyscyplinarce konkretnej daty rozwiązania umowy upewnisz się, w którym momencie (...)

7 wskazówek na rozliczanie świadczeń delegacyjnych

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

Rozliczanie delegacji służbowych to temat nie nowy, ale często stwarzający w praktyce problemy i budzący wątpliwości. Wiadomo, że pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. Zwrot kosztów jest (...)

Jak sporządzać informację o warunkach zatrudnienia - Praktyczne wyjaśnienia z wzorami zapisów

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

Nawiązując stosunek pracy pracodawca ma obowiązek poinformować pracownika o warunkach zatrudnienia. Obowiązek ten dotyczy każdego nowo nawiązanego stosunku pracy. Zatem nie tylko pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę (każdej – na okres próbny, na czas określony, w tym na zastępstwo, czy na czas nieokreślony), ale także pracownik z wyboru, (...)

Jakie są 4 sposoby na szybsze rozstanie się z pracownikiem

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

Korzyści: sprawdzisz, który ze sposobów przyspieszenia rozstania z pracownikiem można zastosować dowiesz się, jakie są wady i zalety każdego ze sposobów przyspieszenia rozstania z pracownikiem, unikniesz błędów przy jednostronnym skracaniu okresu wypowiedzenia przez pracownika, prawidłowo zwolnisz pracownika z obowiązku pracy w okresie wypowiedzenia. Poznaj 4 sposoby na szybsze rozstanie się z pracownikiem, wady i zalety (...)

Będą kolejne zmiany w ochronie danych osobowych

Kategoria: Kadry
Data: 2019-03-11 r.
Ocena:

Ustawa wprowadzająca RODO niesie ze sobą ważne zmiany w prawie pracy. Przede wszystkim wprost uprawnia ona pracodawcę do pozyskiwania od kandydatów do pracy i pracowników dodatkowych danych osobowych na podstawie ich dobrowolnej zgody. Ponadto nowe przepisy umożliwiają przetwarzanie danych biometrycznych pracownika (takich jak np. odciski palców), jeżeli podanie takich danych jest (...)

Akta osobowe od 1 stycznia 2019 roku

Kategoria: Kadry
Data: 2019-01-25 r.
Ocena:

Od początku 2019 roku obowiązują nowe zasady co do długości okresu przechowywania akt osobowych pracownika. W przypadku większości pracowników okresy te mogą być skrócone. Dowiedz się więcej! Poznaj przykłady! Pobierz BEZPŁATNIE ebook (...)

Jak wprowadzić PPK w firmie. 3 kroki pracodawcy

Kategoria: Kadry
Data: 2019-01-23 r.
Ocena:

Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych (PPK), która zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2019 r., zobowiązuje podmioty, który zatrudniają pracowników (ale też osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę nakładczą, umowy agencyjnej lub umowy zlecenia, członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych oraz członków rad nadzorczych zatrudnionych za wynagrodzeniem) do utworzenia pracowniczego planu kapitałowego (...)

Jak przeprowadzić inwentaryzację w instytucji kultury

Kategoria: Kadry
Data: 2018-11-21 r.
Ocena:

Inwentaryzacja często jest traktowana jako odrębna czynność, która ma niewiele wspólnego z systemem rachunkowości danej instytucji kultury. Jednak wbrew temu poglądowi istnieje wiele powiązań pomiędzy inwentaryzacją a pozostałymi dziedzinami rachunkowości. Prawidłowe przeprowadzenie inwentaryzacji pozwala instytucji kultury na weryfikację i aktualizację danych ujętych w ewidencji księgowej, wpływa na wycenę majątku, a (...)

Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )
Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )


Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )