Strategia Demograficzna 2040 - co przyniesie dla pracodawców

Kategoria: Kadry
Data: 2021-08-25 r.
Ocena:

W czerwcu 2021 r. rząd przedstawił założenia i rozpoczął konsultacje „Polskiej Strategii Demograficznej 2040”. Jest to pierwsza tego typu oficjalna diagnoza dająca podstawę do opracowania i wdrożenia rozwiązań wpływających na dzietność w naszym kraju. Według zapowiedzi, wśród kluczowych obszarów znajduje się m.in. łączenie pracy i opieki nad dziećmi. I właśnie (...)

Jak sporządzić plan urlopów na 2021 r.

Kategoria: Kadry
Data: 2021-05-28 r.
Ocena:

(...)

Dokumentacja pracy zdalnej - polecenie, regulamin, ewidencja czasu pracy

Kategoria: Kadry
Data: 2021-05-18 r.
Ocena:

Specustawa dotycząca koronawirusa przewiduje m.in., że w celu przeciwdziałania COVID-19 pracodawca może polecić pracownikowi wykonywanie, przez czas oznaczony, pracy określonej w umowie o pracę, poza miejscem jej stałego wykonywania, czyli pracę zdalną. Jak prawidłowo polecać wykonywanie pracy zdalnej? Jakie zapisy mogą znaleźć się w regulaminie pracy zdalnej, a także jak (...)

Pracownik na zwolnieniu lekarskim, pracownik sezonowy, przestój z powodu pandemii a prawo do trzynastki

Kategoria: Kadry
Data: 2021-02-09 r.
Ocena:

Prawo do trzynastki w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego, pracownik nabywa, pod warunkiem że okres ten wynosi co najmniej 6 miesięcy. Chyba że krótszy przepracowany okres objęty jest jednym z wyjątków z katalogu, który stanowi art. 2 ust. 3 ustawy – zaliczenie przerwy w pracy do jednego z tych wyjątków (...)

COVID w firmie. Instrukcje postępowania dla pracodawcy i pracownika

Kategoria: Kadry
Data: 2020-10-28 r.
Ocena:

E-book zawiera instrukcje postępowania krok po kroku. Jedna służy pracodawcy i opisuje działania, które należy podjąć w firmie, gdy u pracownika wystąpią objawy zakażenia COVID-19. Druga przeznaczona jest dla pracownika z uzasadnionym podejrzeniem zachorowania na koronawirusa. Materiał opracowany przez prawnikiem specjalizującym się w prawie pracy, w szczególności w zagadnieniach związanych (...)

Wynagrodzenie minimalne od 1 stycznia 2021 dla pracownika, który jest uczestnikiem PPK – lista płac

Kategoria: Kadry
Data: 2020-10-26 r.
Ocena:

Z ebooka dowiesz się: Jakie składniki wynagrodzenia obejmuje obecnie minimalne wynagrodzenie za pracę Ile wynosi wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2021 roku w zależności od wymiaru etatu Ile od 1 stycznia 2021 r. wyniesie wynagrodzenie netto dla 40-letniego pracownika zatrudnionego na cały etat 40-letni, który otrzymuje wynagrodzenie minimalne i jest uczestnikiem PPK Jakie jest stanowisko dyrektora Krajowej (...)

Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )
Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )