Jak rozliczyć pracowników i współpracowników z podatku za 2019 r.

na nowych wersjach formularzy podatkowych
Kategoria: Kadry
Data: 2020-01-03 r.
Ocena:

Płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych będący pracodawcami i zleceniodawcami będą musieli rozliczyć ten podatek od dokonywanych przez siebie świadczeń ze stosunku pracy i umów cywilnoprawnych. Wykorzystają w tym celu nowe formularze deklaracji i informacji podatkowych. Sprawdź, jak wywiązać się z obowiązków wobec fiskusa, szczególnie po zmianach podatkowych, które obowiązują (...)

Jak wydawać pracownikowi kopię świadectwa pracy

14 porad po zmianie przepisów
Kategoria: Kadry
Data: 2019-12-23 r.
Ocena:

Do niedawna pracodawca musiał wydać pracownikowi odpis świadectwa pracy „w uzasadnionych przypadkach”. Obecnie były pracownik, który np. zgubił świadectwo pracy ma prawo wystąpić o jego kopię, a nie odpis i nie musi uzasadniać potrzeby otrzymania takiej kopii. Sprawdź, jak stosować w praktyce nowe przepisy. (...)

10 najpopularniejszych zabaw w czasie wiejskiego wesela

Kategoria: Kadry
Data: 2019-06-24 r.
Ocena:

10 najpopularniejszych zabaw w czasie wiejskiego wesela Ślub i wesele idą w parze, a jak wesele, to zabawa. W końcu to czas radości i świętowania. Wyjątkowy dzień dla Pary Młodej. W co się bawić? Przedstawiamy najpopularniejsze zabawy weselne. (...)

W jakich przypadkach możemy zwolnić pracownika dyscyplinarnie - 8 przykładów i wyroki SN

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

poznasz 15 przypadków, jakie Sąd Najwyższy uznał za ciężkie naruszenie obowiązków, które uzasadnia zwolnienie dyscyplinarne dowiesz się, jakie zachowanie pracownika nie może być powodem do wręczenia mu dyscyplinarki sprawdzisz, w jaki sposób opisać przyczynę dyscyplinarki, by nie podważył jej sąd Sprawdź, czy na pewno możesz zwolnić pracownika dyscyplinarnie. Zobacz, jak dobrze sformułować przyczynę (...)

Jak skutecznie wręczyć pracownikowi dyscyplinarkę – 5 przypadków z praktyki

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

poznasz skuteczne sposoby na wręczenie pracownikowi pisma o dyscyplinarnym zwolnieniu go z pracy – sprawdzisz wzór takiego pisma  i dowiesz się, co w nim trzeba wpisać sprawdzisz, kiedy rozwiąże się umowa, gdy dyscyplinarkę wysyłamy pracownikowi pocztą dowiesz się, dlaczego lepiej nie wpisywać w dyscyplinarce konkretnej daty rozwiązania umowy upewnisz się, w którym momencie (...)

7 wskazówek na rozliczanie świadczeń delegacyjnych

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

Rozliczanie delegacji służbowych to temat nie nowy, ale często stwarzający w praktyce problemy i budzący wątpliwości. Wiadomo, że pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową. Zwrot kosztów jest (...)

Jak sporządzać informację o warunkach zatrudnienia - Praktyczne wyjaśnienia z wzorami zapisów

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

Nawiązując stosunek pracy pracodawca ma obowiązek poinformować pracownika o warunkach zatrudnienia. Obowiązek ten dotyczy każdego nowo nawiązanego stosunku pracy. Zatem nie tylko pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę (każdej – na okres próbny, na czas określony, w tym na zastępstwo, czy na czas nieokreślony), ale także pracownik z wyboru, (...)

Jakie są 4 sposoby na szybsze rozstanie się z pracownikiem

Kategoria: Kadry
Data: 2019-05-08 r.
Ocena:

Korzyści: sprawdzisz, który ze sposobów przyspieszenia rozstania z pracownikiem można zastosować dowiesz się, jakie są wady i zalety każdego ze sposobów przyspieszenia rozstania z pracownikiem, unikniesz błędów przy jednostronnym skracaniu okresu wypowiedzenia przez pracownika, prawidłowo zwolnisz pracownika z obowiązku pracy w okresie wypowiedzenia. Poznaj 4 sposoby na szybsze rozstanie się z pracownikiem, wady i zalety (...)

Będą kolejne zmiany w ochronie danych osobowych

Kategoria: Kadry
Data: 2019-03-11 r.
Ocena:

Ustawa wprowadzająca RODO niesie ze sobą ważne zmiany w prawie pracy. Przede wszystkim wprost uprawnia ona pracodawcę do pozyskiwania od kandydatów do pracy i pracowników dodatkowych danych osobowych na podstawie ich dobrowolnej zgody. Ponadto nowe przepisy umożliwiają przetwarzanie danych biometrycznych pracownika (takich jak np. odciski palców), jeżeli podanie takich danych jest (...)

Akta osobowe od 1 stycznia 2019 roku

Kategoria: Kadry
Data: 2019-01-25 r.
Ocena:

Od początku 2019 roku obowiązują nowe zasady co do długości okresu przechowywania akt osobowych pracownika. W przypadku większości pracowników okresy te mogą być skrócone. Dowiedz się więcej! Poznaj przykłady! Pobierz BEZPŁATNIE ebook (...)

Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )
Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )


Array ( [idCategory] => 1331 [tagname] => kadry )