O czym pamiętać zatrudniając nowego kierowcę

Kategoria: Transport
Data: 2019-05-15 r.
Ocena:

O czym pamiętać zatrudniając nowego kierowcę Z ebooka dowiesz się m.in. Co określić w obwieszczeniu o czasie pracy kierowców? Jak przygotować umowę o pracę dla kierowców? Jak określić wynagrodzenie kierowców? Jak określić diety i ryczałty dla kierowców? (...)

Transport do 3,5 t - najtrudniejsze przypadki czasu pracy kierowców

Przepisy o których mogłeś nie wiedzieć!
Kategoria: Transport
Data: 2018-12-04 r.
Ocena:

Zasady transportu drogowego dla pojazdów poniżej 3,5 t DMC tylko z pozoru są łatwiejszy. Tutaj również obowiązują przepisy, których trzeba przestrzegać, jednak inne niż dla floty ciężkiej. Dlatego musisz być czujny i uważać, aby nie popełnić błędów i nie narazić się na kary. Przykładowo kierowca pojazdu do przewozu rzeczy, którego (...)

Czas pracy kierowców – co się zmieniło od 3 września

Kategoria: Transport
Data: 2018-11-28 r.
Ocena:

Wraz z nowelizacją ustawy o transporcie, która obowiązuje od 3 września, zmieniono taryfikatory kar. Największe zmiany zaszły w części dotyczącej czasu pracy kierowców. Niestety, nowe przepisy są duże surowsze niż poprzednio. Czy na pewno wiesz co się zmieniło? - na czym polegają naruszenia łączone w nowym taryfikatorze - co grozi za skrócenie (...)

Zatrudnianie cudzoziemców: zasady, ubezpieczenia, podatki

Kategoria: Transport
Data: 2018-09-14 r.
Ocena:

Zatrudnienie cudzoziemca jest bardziej skomplikowane i czasochłonne niż zatrudnienie Polaka. Pracodawca decydujący się na jego zatrudnienie musi wiedzieć: kiedy niezbędne jest zezwolenie na pobyt w Polsce, zezwolenie na pracę, kiedy obywatel innego kraju może pracować bez zezwolenia, jakie są rodzaje zezwoleń. Z poradnika dowiesz się: jak prawidłowo zatrudnić cudzoziemca w Polsce, na co (...)

Nowe taryfikatory kar ITD 2018

Kategoria: Transport
Data: 2018-07-10 r.
Ocena:

Sejm przegłosował ustawę o transporcie – nowe kary będą trochę niższe Na posiedzeniu 6 czerwca Sejm uchwalił nowelizację ustawy o transporcie drogowym. Limity kar będą jednak niższe niż początkowo planowano, obniżono też stawki 11 najwyższych kar. Za co zapłacimy mniej? Podczas prac sejmowych nad ustawą o transporcie największych zmian dokonano w taryfikatorach (...)

Kiedy kierowca ma prawo do wcześniejszej emerytury

Kategoria: Transport
Data: 2018-06-03 r.
Ocena:

Kierowca ciężarówki o DMC powyżej 3,5 tony ma prawo do wcześniejszej emerytury, nawet jeśli w związku z przewozem wykonywał też czynności konwojenta, ładowacza lub spedytora. Przy czym te prace dodatkowe powinny być wykonywane jedynie: sporadycznie lub krótkotrwale. Nie mogą być wykonywane często lub trwać długo. Jeżeli te warunki zostaną spełnione (...)

Lista obowiązków, które musisz wdrożyć od dnia wejścia w życie nowej ustawy o transporcie

Kategoria: Transport
Data: 2018-06-03 r.
Ocena:

W nowej ustawie o transporcie, nad którą pracuje Sejm, jest sporo zmian, które musisz wdrożyć w swojej firmie od razu, gdy tylko ustawa wejdzie w życie – inaczej możesz zapłacić wysoką karę już przy pierwszej kontroli prowadzonej według nowych przepisów. Jakie to zmiany? Mamy dla Ciebie gotową listę. (...)

Zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu 2018

Kategoria: Transport
Data: 2018-04-18 r.
Ocena:

Sprawdź, jakie są aktualne wymagania ITD dotyczące zaświadczeń o nieprowadzeniu pojazdu (świadectw działalności). W jakich sytuacjach musisz wystawić zaświadczenie, a w jakich wymagany jest wpis manualny lub automatyczny zapis tachografu? Sprawdź, jeśli nie chcesz dostać kary przy najbliższej kontroli! (...)

Jak uzyskać licencję transportową

Koszty i czas oczekiwania
Kategoria: Transport
Data: 2018-02-22 r.
Ocena:

Jak uzyskać międzynarodową licencję transportową – koszty i czas oczekiwania  Każda firma chcąca zajmować się transportowaniem towarów za granicę musi uzyskać licencję na transport międzynarodowy. Sprawdź ile trwa i ile kosztuje wydanie licencji. Z ebooka dowiesz się: gdzie składa się dokumenty wymagane do wydania licencji? jakie dokumenty należy przygotować chcąc uzyskać licencję transportową? ile trwa (...)

Zatrudnianie kierowców z Ukrainy, Białorusi i Rosji Nowe zasady od 1 stycznia 2018 r.

Kategoria: Transport
Data: 2018-02-08 r.
Ocena:

Od 1 stycznia 2018 r. weszły w życie nowe przepisy regulujące zatrudnianie na terenie Polski cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Zmiany są bardzo duże! Sprawdź, jak możesz zatrudnić kierowcę cudzoziemca według nowych przepisów: Jak długo będą ważne dotychczas wydane zezwolenia? Jakie nowe typy zezwoleń na pracę zostały wprowadzone? Które rodzaje prac są uważane za (...)

Array ( [idCategory] => 1509 [tagname] => transport )
Array ( [idCategory] => 1509 [tagname] => transport )

Array ( [idCategory] => 1509 [tagname] => transport )