Jak przygotować dobrej jakości biznesplan w ramach PROW i innych programów

Kategoria: Firma
Data: 2020-09-22 r.
Ocena:

Rolnicy mogą liczyć na pomoc finansową w ramach różnych programów, w tym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (PROW). Każdy schemat pomocowy charakteryzują różne kryteria, jakie należy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie. Kluczowym elementem jest jednak przejrzysty biznesplan. Jak go napisać? (...)

Przewodnik dla producentów żywności w pytaniach i odpowiedziach

Jak interpretować ART. 26 UST. 3 ROZPORZĄDZENIA
Kategoria: Firma
Data: 2020-04-10 r.
Ocena:

Czy etykiety wszystkich środków spożywczych muszą zawierać informację o pochodzeniu produktu? I czy każdy środek spożywczy zawsze musi mieć podstawowy składnik? Jak interpretować pojęcia „kraju pochodzenia” i „miejsca pochodzenia”? To najbardziej problematyczne dla producentów żywności zagadnienia. (...)

Ścieki przemysłowe w rolnictwie – jak je wykorzystać

Kategoria: Firma
Data: 2020-03-09 r.
Ocena:

Jedną z wielu metod oczyszczania ścieków jest rolnicze ich wykorzystanie. W ten sposób mogą być wykorzystywane ścieki bytowe, ścieki komunalne oraz ścieki przemysłowe wyłącznie biologicznie rozkładalne. O tym, jakie są sposoby wykorzystania ścieków i jakie warunki powinny zostać spełnione, przeczytasz w tym artykule. (...)

RODO we wspólnocie mieszkaniowej

Kategoria: Firma
Data: 2020-03-06 r.
Ocena:

Wspólnota mieszkaniowa w ramach swojej działalności będzie często występować w charakterze administratora danych osobowych czy procesora. Często bowiem niezbędne jest przetwarzanie przez wspólnotę danych osobowych, w tym mieszkańców czy dostawców różnych usług. Pobierz e-booka i poznaj charakterystyczne dla wspólnot mieszkaniowych zagadnienia związane z tym przetwarzaniem. (...)

Rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia – jak właściwie prowadzić dokumentację

Kategoria: Firma
Data: 2020-03-03 r.
Ocena:

Prowadzenie RHD zmusza rolnika do zgromadzenia wielu dokumentów. Są one niezbędne dla wszelkich kontroli, a ich brak – zagrożony karami. Co wchodzi w skład takiej dokumentacji? (...)

Będzie coraz mniej wody!

Jak zatem ściółka wpływa na zawartość wody w glebie
Kategoria: Firma
Data: 2020-02-28 r.
Ocena:

Łacińska sentencja – Verba docent, eksempla trahunt – mówi, że słowa uczą, ale czyny pociągają. To doskonale obrazuje treść tego e-booka. Kwestie ochrony wody w glebie, to słowa, pomysły wynikające z wiedzy i doświadczenia. W tym artykule pokazane zostaną „czyny”, czyli, różnice, efekty tych działań i realne korzyści. Nic tak (...)

Jaka powinna być opłata za zwykłe korzystanie z wody

Kategoria: Firma
Data: 2020-02-28 r.
Ocena:

W ebooku przedstawiamy odpowiedź naszego eksperta na pytanie Czytelnika w sprawie opłaty za zwykłe korzystanie z wody. Wątpliwości wzbudza pkt 39oświadczenia dotyczącego usług wodnych. Iga Wall-Majcher prawnik, PGM Kancelaria adwokacka (...)

Kiedy rolnik nie będzie płacił składek na ubezpieczenie społeczne

Kategoria: Firma
Data: 2020-02-28 r.
Ocena:

W ebooku przedstawiamy odpowiedź naszego eksperta na pytanie Czytelnika dotyczące składek na ubezpieczenie społeczne. Chodzi o sytuację, w której rolnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą. Piotr Szulczewski ekspert podatkowy PIT.pl (...)

Rolnik w sądzie: Nie każdy wypadek jest wypadkiem przy pracy rolniczej

Kategoria: Firma
Data: 2020-02-27 r.
Ocena:

Rolnik w sądzie: Nie każdy wypadek jest wypadkiem przy pracy rolniczej Większość wypadków na terenie gospodarstw rolnych zostaje uznana za wypadki przy pracy rolniczej i podlega ochronie ubezpieczeniowej. Jeżeli jednak KRUS stwierdzi brak związku zdarzenia z działalnością rolniczą – nie wypłaci Ci odszkodowania. Sprawdź, jakie kryteria musi spełniać zdarzenie, by zostało (...)

Skuteczny sposób na odstąpienie od niekorzystnej umowy

Kategoria: Firma
Data: 2020-02-27 r.
Ocena:

W ebooku przedstawiamy odpowiedź naszego eksperta na pytanie Czytelnika dotyczące odstąpienia od umowy. Chodzi o sytuację, w której rolnik zawarł umowę kilka lat temu. W tamtym czasie była bardzo korzystna. Obecnie chce się z tej umowy wycofać. Co może zrobić? Katarzyna Borkowska radca prawny (...)

Array ( [idCategory] => 1323 [tagname] => firma )
Array ( [idCategory] => 1323 [tagname] => firma )