Przewodnik dla producentów żywności w pytaniach i odpowiedziach

Jak interpretować ART. 26 UST. 3 ROZPORZĄDZENIA
Kategoria: Firma
Data: 2020-04-10 r.
Ocena:

Czy etykiety wszystkich środków spożywczych muszą zawierać informację o pochodzeniu produktu? I czy każdy środek spożywczy zawsze musi mieć podstawowy składnik? Jak interpretować pojęcia „kraju pochodzenia” i „miejsca pochodzenia”? To najbardziej problematyczne dla producentów żywności zagadnienia. (...)

Ścieki przemysłowe w rolnictwie – jak je wykorzystać

Kategoria: Firma
Data: 2020-03-09 r.
Ocena:

Jedną z wielu metod oczyszczania ścieków jest rolnicze ich wykorzystanie. W ten sposób mogą być wykorzystywane ścieki bytowe, ścieki komunalne oraz ścieki przemysłowe wyłącznie biologicznie rozkładalne. O tym, jakie są sposoby wykorzystania ścieków i jakie warunki powinny zostać spełnione, przeczytasz w tym artykule. (...)

RODO we wspólnocie mieszkaniowej

Kategoria: Firma
Data: 2020-03-06 r.
Ocena:

Wspólnota mieszkaniowa w ramach swojej działalności będzie często występować w charakterze administratora danych osobowych czy procesora. Często bowiem niezbędne jest przetwarzanie przez wspólnotę danych osobowych, w tym mieszkańców czy dostawców różnych usług. Pobierz e-booka i poznaj charakterystyczne dla wspólnot mieszkaniowych zagadnienia związane z tym przetwarzaniem. (...)

Rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia – jak właściwie prowadzić dokumentację

Kategoria: Firma
Data: 2020-03-03 r.
Ocena:

Prowadzenie RHD zmusza rolnika do zgromadzenia wielu dokumentów. Są one niezbędne dla wszelkich kontroli, a ich brak – zagrożony karami. Co wchodzi w skład takiej dokumentacji? (...)

Będzie coraz mniej wody!

Jak zatem ściółka wpływa na zawartość wody w glebie
Kategoria: Firma
Data: 2020-02-28 r.
Ocena:

Łacińska sentencja – Verba docent, eksempla trahunt – mówi, że słowa uczą, ale czyny pociągają. To doskonale obrazuje treść tego e-booka. Kwestie ochrony wody w glebie, to słowa, pomysły wynikające z wiedzy i doświadczenia. W tym artykule pokazane zostaną „czyny”, czyli, różnice, efekty tych działań i realne korzyści. Nic tak (...)

Jaka powinna być opłata za zwykłe korzystanie z wody

Kategoria: Firma
Data: 2020-02-28 r.
Ocena:

W ebooku przedstawiamy odpowiedź naszego eksperta na pytanie Czytelnika w sprawie opłaty za zwykłe korzystanie z wody. Wątpliwości wzbudza pkt 39oświadczenia dotyczącego usług wodnych. Iga Wall-Majcher prawnik, PGM Kancelaria adwokacka (...)

Kiedy rolnik nie będzie płacił składek na ubezpieczenie społeczne

Kategoria: Firma
Data: 2020-02-28 r.
Ocena:

W ebooku przedstawiamy odpowiedź naszego eksperta na pytanie Czytelnika dotyczące składek na ubezpieczenie społeczne. Chodzi o sytuację, w której rolnik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą. Piotr Szulczewski ekspert podatkowy PIT.pl (...)

Rolnik w sądzie: Nie każdy wypadek jest wypadkiem przy pracy rolniczej

Kategoria: Firma
Data: 2020-02-27 r.
Ocena:

Rolnik w sądzie: Nie każdy wypadek jest wypadkiem przy pracy rolniczej Większość wypadków na terenie gospodarstw rolnych zostaje uznana za wypadki przy pracy rolniczej i podlega ochronie ubezpieczeniowej. Jeżeli jednak KRUS stwierdzi brak związku zdarzenia z działalnością rolniczą – nie wypłaci Ci odszkodowania. Sprawdź, jakie kryteria musi spełniać zdarzenie, by zostało (...)

Skuteczny sposób na odstąpienie od niekorzystnej umowy

Kategoria: Firma
Data: 2020-02-27 r.
Ocena:

W ebooku przedstawiamy odpowiedź naszego eksperta na pytanie Czytelnika dotyczące odstąpienia od umowy. Chodzi o sytuację, w której rolnik zawarł umowę kilka lat temu. W tamtym czasie była bardzo korzystna. Obecnie chce się z tej umowy wycofać. Co może zrobić? Katarzyna Borkowska radca prawny (...)

Utwardzanie konfiguracji systemów Windows

Kategoria: Firma
Data: 2020-01-13 r.
Ocena:

Utwardzanie konfiguracji (tzw. hardening) jest jedną z prostszych metod poprawiających bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie powierzchni ataku konfigurowanego komponentu. W tym ebooku skupimy się na systemach Windows i przeanalizujemy wybrane opcje konfiguracji, rozważając ich wpływ na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Za punkt odniesienia posłużą wytyczne opublikowane przez wymienioną wcześniej organizację Center for Internet Security (...)

Array ( [idCategory] => 1323 [tagname] => firma )
Array ( [idCategory] => 1323 [tagname] => firma )