Dowóz dzieci do placówek oświatowych – zastosowanie przepisów ustawy pzp dla dyrektorów placówek oświatowych. Realizacja obowiązku. 5 wskazówek postępowania. Zmiany przepisów

Kategoria: Oświata
Data: 2022-03-23 r.
Ocena:

Tematem publikacji są praktyczne aspekty realizacji obowiązku dowozu dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania przepisów o zamówieniach publicznych. Nasz ekspert w tej dziedzinie krok po kroku prowadzi Państwa przez gąszcz skomplikowanych przepisów, które mają zastosowanie w procedurze organizowania dowozu.   W ebooku: Trzy sposoby realizacji obowiązku dowozu Zapewnienie dowozu (...)

Ochrona sygnalistów w szkole – nowe przepisy

Kategoria: Oświata
Data: 2022-03-23 r.
Ocena:

W grudniu 2021 weszły w życie nowe przepisy, które nakazują chronić osoby zgłaszające w danej organizacji naruszenie prawa. Osoby te nazywa się sygnalistami (whistleblower). Rozwiązania nowej ustawy dotyczą też placówek oświatowych. Szkoły muszą pomyśleć o opracowaniu kanałów zgłoszeń wewnętrznych i wdrożenie regulaminu tych zgłoszeń. To jednak nie wszystko. Przydatna jest (...)

IPET w praktyce szkolnej – 12 pytań, odpowiedzi – 6 praktycznych dokumentów

Kategoria: Oświata
Data: 2022-03-23 r.
Ocena:

Czy można odmówić rodzicom udziału w pracach zespołu opracowującego IPET? Czy należy przekazywać kopię IPET-u? Czy w wakacje również trzeba opracować program? Czy IPET idzie za uczniem do innej szkoły? Wątpliwości e tej tematyce jest bardzo dużo, a ponieważ temat jest bardzo ważny – zbieramy i porządkujemy przepisy związane z (...)

Przemoc w sieci cyberataki. Wytyczne, przepisy, definicje – procedury postępowania – zadania dyrektora szkoły

Kategoria: Oświata
Data: 2022-03-23 r.
Ocena:

Internet i urządzenia elektroniczne stały się nieodzownym elementem życia każdego młodego człowieka. Zdecydowana większość nastolatków nie potrafi sobie wyobrazić bez nich codziennego funkcjonowania. Czując się bardzo pewnie w wirtualnej rzeczywistości, dostrzegają w nowoczesnych technologiach nie tylko korzyści ułatwiające im życie, ale także możliwości łatwego dokuczania, poniżania, obrażania innych. Zjawisko to (...)

Praca nauczyciela wspomagającego w praktyce szkolnej – 15 pytań z odpowiedziami

Kategoria: Oświata
Data: 2022-03-23 r.
Ocena:

W dobie pandemii nauka zdalna, niestety, stała się codziennością, coraz więcej szkół przechodzi na tryb online, co – w przypadku nauczyciela wspomagającego – okazuje się bardziej skomplikowane. Temat jest zatem istotny i na czasie – niemal w każdej klasie jest uczeń potrzebujący dodatkowego wsparcia. Ponieważ do naszych ekspertów napływa wiele (...)

Dialogues – Travelling / Dialogi – Podróżowanie

Kategoria: Oświata
Data: 2019-08-06 r.
Ocena:

Kiedy jedziesz na wakacje lub w podróż służbową, bierzesz udział w różnych rozmowach na lotnisku, w hotelu, taksówce, sklepie, restauracji lub pytając o drogę. Zebraliśmy różne najbardziej przydatne dialogi w jednym miejscu, żeby rozmowy w języku angielskim podczas podróżowania były łatwe i przyjemne. Spis treści: Dialogi na lotnisku Odprawa na lotnisku Zagubienie bagażu Dialogi w (...)

12 wzorów maili biznesowych po angielsku / 12 Templates of Business e-mails

Kategoria: Oświata
Data: 2019-08-06 r.
Ocena:

Korespondencja mailowa w języku angielskim nigdy nie była tak prosta i sprawna!   Coraz więcej firm na polskim rynku współpracuje z firmami zagranicznymi lub działa w kilku krajach. Korespondencja pomiędzy partnerami biznesowymi lub współpracownikami jest zazwyczaj w języku angielskim. Spójrzmy zatem na przykłady maili, które mogą być pomocne przy załatwianiu różnych (...)

Zmiany w dotacjach od 1 stycznia 2019 roku

Kategoria: Oświata
Data: 2019-01-28 r.
Ocena:

Od 1 stycznia 2019 r. środki z dotacji na kształcenie specjalne mają być wydatkowane bezpośrednio na to kształcenie, a nie na zarządzanie placówką. Aktualnie dotację można wydać tylko na konkretne cele, konieczne jest jej odrębne rozliczanie oraz szczegółowe opisywanie faktur i rachunków. Obowiązek szczegółowego rozliczania wydatków to nowe zasady dotyczące (...)

Najważniejsze zmiany w klasyfikacji budżetowej 2018 dla jednostek oświatowych

Kategoria: Oświata
Data: 2018-06-03 r.
Ocena:

Obszerne zmiany w klasyfikacji budżetowej weszły w życie 25 kwietnia 2018 r., z mocą od 1 stycznia 2018 r. Duża część z nich dotyczy także oświaty – przedstawiamy szczegóły! (...)

Specyficzne zaburzenia językowe (SLI)

Kategoria: Oświata
Data: 2018-04-18 r.
Ocena:

Logopeda diagnozujący dziecko dwuletnie nie wie, kiedy mowa zacznie się intensywnie rozwijać oraz czy opóźnianie się jej rozwoju nie jest pierwszym symptomem specyficznego zaburzenia językowego SLI (SLI jest to skrót od pierwszych liter nazwy w języku angielskim Specific Language Impairment). Co to jest SLI? Jak wygląda proces diagnozowania? Z ebooka dowiesz się: Jaka (...)

Array ( [idCategory] => 1457 [tagname] => oswiata )
Array ( [idCategory] => 1457 [tagname] => oswiata )