Działania wobec cyberprzemocy w szkole w 5 krokach

Kategoria: Oświata
Data: 2018-02-22 r.
Ocena:

Jak reagować na cyberprzemoc w szkole? Czy istnieje modelowy schemat rozwiązywania problemu, pasujący do każdej sytuacji? Sprawdź, jaki kroki należy przedsięwziąć, aby skutecznie radzić sobie z cyberprzemocą. (...)

Jak wdrażać nowe rozwiązania dotyczące urlopu zdrowotnego

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-23 r.
Ocena:

Już od 1 stycznia 2018 r. obowiązują nowe rozwiązania w zakresie urlopu dla poratowania zdrowia. Przede wszystkim prawo do skorzystania z urlopu zostanie istotnie ograniczone. Inaczej też będzie wyglądać procedura udzielania urlopu. Poznaj rozwiązania najbardziej skomplikowanych problemów związanych z nowym urlopem zdrowotnym. (...)

Dyrektor musi weryfikować kandydatów do zatrudnienia w Rejestrze Sprawców Przestępstw na tle Seksualnym

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-23 r.
Ocena:

Od 1 października 2017 r. na dyrektorach szkół ciąży nowy obowiązek weryfikacyjny związany z zatrudnianiem nauczycieli i innych pracowników wykonujących obowiązki pedagogiczne. Dyrektorzy muszą każdorazowo zweryfikować, czy kandydat do zatrudnienia nie jest wpisany w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Obowiązek ten dotychczas nie został należycie nagłośniony, tymczasem jego niewykonanie (...)

Zestawienie nowych dokumentów kadrowych do nowej Karty Nauczyciela

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-18 r.
Ocena:

Ustawa o finansowaniu zadań oświatowych  wprowadziła 1 stycznia 2018 r. liczne zmiany w Karcie Nauczyciela. W e-booku znajdą Państwo zbiorcze zestawienie dokumentów, których wydanie znajduje swoją podstawę prawną w nowych regulacjach Karty.   Autor: Dariusz Skrzyński - prawnik, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy i prawa autorskiego Redaktor: Dariusz Skrzyński Wydawca: Agata Jastrzębska (...)

8 procedur kadrowych przydatnych po zmianie przepisów od 1 stycznia 2018 r.

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-18 r.
Ocena:

Znowelizowana Karta nauczyciela wprowadza nowe procedury np. w zakresie urlopu zdrowotnego, uzupełniającego czy też procedurę zwiększania wymiaru godzin nauczycielom z ograniczonym etatem. W e-booku podpowiadamy, jak należycie wykonywać obowiązki, aby nie narazić się na negatywne konsekwencje. Autorzy: Dariusz Skrzyński - prawnik, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy i prawa autorskiego Michał Kowalski - (...)

Kalendarium zmian w Karcie Nauczyciela

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-18 r.
Ocena:

Prezydent podpisał ustawę o finansowaniu zadań oświatowych zawierającą nowelizację Karty Nauczyciela. Pierwsze istotne zmiany w pragmatyce zawodowej nauczycieli wchodzą w życie już 1 stycznia 2018 r., zaś kolejne – od nowego roku szkolnego. Sprawdź, jakie nowe obowiązki dochodzą w styczniu, we wrześniu a jakie w 2019 i 2020 roku.   Autor: Michał (...)

Kontrola statutu przedszkola

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-18 r.
Ocena:

Przedszkola miały obowiązek przygotować nowe statuty dostosowane do nowych regulacji prawnych do 30 listopada 2017 r. Za zrealizowanie tego zadania w oznaczonym terminie odpowiedzialny był dyrektor przedszkola.  Jeżeli statut przedszkola nie został dostosowany do nowych przepisów  albo znalazły się w nim zapisy niezgodne z nową ustawą, to dyrektor kierujący placówką, (...)

Karta Nauczyciela przed nowalizacją i po niej – tabelaryczne zestawienie wprowadzonych zmian

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-18 r.
Ocena:

Jak doskonale wiemy, Prezydent podpisał ustawę o finansowaniu zadań oświatowych zawierającą przepisy nowelizujące Kartę Nauczyciela. Szerokie spektrum zmian, istota objętych nimi zagadnień i różne terminy wchodzenia w życie nowelizacji wymagają czujności ze strony dyrektorów. W związku z tym przydatne może okazać się opracowane przez redakcję Portalu Oświatowego tabelaryczne zestawienie zmian. (...)

Nowe obowiązki dyrektora szkoły i kontrola dokumentacji po 1 stycznia 2018 r.

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-18 r.
Ocena:

Od 1 stycznia 2018 roku obowiązuje część z rewolucyjnych zmian w Karcie Nauczyciela. Oprócz tego w nowym roku dyrektorzy zmierzą się m.in.: ze zmianami w egzaminie potwierdzającym klasyfikacje w zawodzie, z nowymi zawodami w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego oraz z nowym sposobem podziału subwencji oświatowej w 2018 roku. (...)

RODO w oświacie – rozpocznij przygotowania już teraz

Kategoria: Oświata
Data: 2018-01-09 r.
Ocena:

Placówki oświatowe przetwarzają dane osobowe, w związku z tym są zobowiązane do ich ochrony. Muszą się więc przygotować do nowych unijnych przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, czyli ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, w skrócie RODO. Mają na to czas do 25 maja 2018 r. Wtedy bowiem rozpocznie się obowiązywanie (...)

Polecamy kancelarię:

Array ( [idCategory] => 1457 [tagname] => oswiata )
Array ( [idCategory] => 1457 [tagname] => oswiata )

Array ( [idCategory] => 1457 [tagname] => oswiata )