Czy zbiornik na deszczówkę wymaga zezwolenia?

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2018-02-09 r.
Ocena:

Różnica między faktycznym a deklarowanym przeznaczeniem obiektu może skutkować nakazem jego rozbiórki, zwłaszcza przy braku pozwolenia na budowę. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że w takim wypadku zasadne jest wszczęcie postępowania legalizacyjnego. Szczegóły sprawy znajdziesz w e-booku. Pobierz ebooka, a dowiesz się m.in: Kiedy zbiornik na deszczówkę może być samowolą budowlaną Na czym polega (...)

Rzeźba w ogrodzie. Idealny sposób na urozmaicenie ogrodu również podczas jesienno-zimowej pory

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2017-10-24 r.
Ocena:

Dobrze zaprojektowany ogród poznamy po tym, że jest on atrakcyjny dla użytkownika przez cały rok. O ile wiosną i latem kwitną w nim kwiaty, to już zimą należy zadbać o inne elementy jego dekoracji. Warto zastosować znany od lat sposób architektów krajobrazu polegający na wprowadzeniu do aranżacji stałego elementu, jakim (...)

Jak przygotować ogród do zimy, by jego użytkownicy mogli cieszyć się nim również poza sezonem?

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2017-10-24 r.
Ocena:

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym poradniku. To zbiór wskazówek, jak w okresie jesienno-zimowym profesjonalnie zadbać o ogród oraz co warto zrobić, by także następnej jesieni zachwycał kwitnącymi kwietnikami i pięknymi krzewami ozdobnymi. Dowiesz się również, jak uniknąć najczęstszych błędów popełnianych przez architektów krajobrazu przy pielęgnacji i planowaniu ogrodów. Dowiesz (...)

Dowiedz się, jak dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi we wspólnocie mieszkaniowej

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2017-10-11 r.
Ocena:

W nowo wybudowanych nieruchomościach przez deweloperów zdarzają się usterki takie jak nierówna podłoga. Wady te mogą dotyczyć także części wspólnych. Jakie kroki powinien w takiej sytuacji podjąć zarządca nieruchomości? Czy jest uprawniony do zgłoszenia usterek deweloperowi? Na te i inne pytania odnośnie dochodzenia roszczeń z tytułu rękojmi zyskasz odpowiedzi w (...)

Kontrola działalności geodezyjnej i kartograficznej

Sprawdź swoje obowiązki i prawa kontrolera
Kategoria: Nieruchomości
Data: 2017-07-10 r.
Ocena:

Kontrola działalności geodezyjnej i kartograficznej - sprawdź swoje obowiązki i prawa kontrolera Uprawnienie do przeprowadzania kontroli mają zarówno organy nadzoru geodezyjnego oraz administracji geodezyjnej. Przeprowadzane kontrole obejmują legalność i rzetelność, a w przypadku SGiK dodatkowo celowość. Sprawdź zasady ich przeprowadzania oraz prawa i obowiązki stron. Przeczytaj raport i dowiedz się: Jak jest podział (...)

Geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia terenu

Poznaj zasady i tryb realizacji zadań dotyczących sieci
Kategoria: Nieruchomości
Data: 2017-07-10 r.
Ocena:

GESUT stanowi system informacyjny zapewniający gromadzenie, aktualizację i udostępnianie informacji o sieciach uzbrojenia terenu, w sposób jednolity dla obszaru całego kraju. Sprawdź, w jaki sposób dokonuje się sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu. Przeczytaj raport i poznaj: Formy gromadzenia informacji Tryb dokonywania uzgodnień dla projektowanych sieci W artykule m.in.: Podajemy okres ważności ustaleń z narady oraz przechowywania (...)

Niedozwolone klauzule w umowie pośrednictwa

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2016-03-11 r.
Ocena:

Opracowując umowy pośrednictwa, którymi jako pośrednicy posługujemy się w prowa­dzonej działalności gospodarczej, warto wiedzieć, że istnieje takie pojęcie jak niedozwo­lone klauzule umowne, których nasze umowy nie mogą zawierać.   Z tego e- booka dowiesz się: Jakich treści nie wolno używać w umowie? Jak sprawdzić czy zapisy umowy nie stanowi niedozwolonej klauzuli? Kiedy klient może uznać (...)

Prowadzenie książki obiektu budowlanego

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2016-03-11 r.
Ocena:

Książka obiektu budowlanego służy do rejestrowania wszystkich decyzji i czynności związanych z utrzymaniem należytego stanu technicznego obiektu budowlanego, a pro­wadzeniem jej ma obowiązek zajmować się zarządcza.   Z tego e- booka dowiesz się: Kto ma obowiązek prowadzić książkę obiektu budowlanego? Kiedy należy ja założyć? Jak jest ona zbudowana? Jakie informacje należy w niej umieszczać? (...)

Badanie stanu prawnego nieruchomości

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2016-03-11 r.
Ocena:

Stan prawny nieruchomości to ogół praw przysługujących w stosunku do danej nieru­chomości. Badanie stanu prawnego nieruchomości sprowadzać się będzie do wykazania aktualnego stanu prawnego. Badanie to w pierwszej kolejności odbywa się poprzez ana­lizę ksiąg wieczystych, które są najważniejszymi dokumentami przedstawiającymi stan prawny nieruchomości. Uzupełniającym natomiast obszarem analizy są dane z (...)

Zmiany w podatku od nieruchomości

Kategoria: Nieruchomości
Data: 2016-03-11 r.
Ocena:

Od 2016 roku weszły w życie istotne dla podatników zmiany w podatku od nieruchomości, które dotyczą m.in. opodatkowania części wspólnych oraz opodatkowania właścicieli miejsc postojowych w garażach wielostanowiskowych.   Z tego e- booka dowiesz się: Na jakich zasadach od 1 stycznia 2016 roku opodatkowane są miejsca postojowe w garażach wielostanowiskowych? Jaką stawkę zastosować do (...)

Array ( [idCategory] => 1562 [tagname] => nieruchomosci )
Array ( [idCategory] => 1562 [tagname] => nieruchomosci )