W jaki sposób chronić tajemnicę przedsiębiorcy w zakładzie leczniczym dla zwierząt?

Kategoria:
Data: 2020-01-16 r.
Ocena:

W gabinetach i klinikach weterynaryjnych większość zatrudnionych pracowników, wykonując obowiązki, ma do czynienia z ważnymi informacjami stanowiącymi tajemnicę pracodawcy. Niewykluczone, że może pojawić się zagrożenie, iż poufne informacje wyjdą na zewnątrz i zostaną wykorzystane przez konkurencję. Z ebooka dowiemy się: Na czym polega tajemnica przedsiębiorstwa? Jakie informacje są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa? Kogo dotyczy tajemnica pracodawcy? W jaki sposób chronić (...)

Czy właściciel ma obowiązek chodzić z psem do weterynarza

co na ten temat powinien wiedzieć lekarz weterynarii
Kategoria:
Data: 2019-12-11 r.
Ocena:

Każdy właściciel psa ma określone obowiązki wynikające z przepisów prawa. Jednym z nich są szczepienia, o które powinien zadbać właściciel. Sprawdźmy, które obowiązki właściciela zwierzęcia mają bezpośredni związek z konieczną wizytą o lekarza weterynarii.   Z ebooka dowiemy się m.in.: Kto odpowiada za zwierzę i w jakich przypadkach będzie to inna osoba niż (...)

Szkolenia lekarza weterynarii

kursy specjalistyczne, e-learning oraz studia MBA
Kategoria:
Data: 2019-11-18 r.
Ocena:

Wysoką jakość świadczonych usług może zapewnić tylko nieustanne doszkalanie się w zawodzie. Dyplomy i certyfikaty ukończenia kursów doszkalających są dowodem wyjątkowego zaangażowania oraz chęci podnoszenia kwalifikacji. Konkurencja wśród lekarzy weterynarii jest bardzo duża. Uczelnie wciąż edukują nowych specjalistów, a zapotrzebowanie rynku maleje. Dlatego coraz trudniej o wymarzoną pracę po weterynarii. (...)

Zadośćuczynienie za śmierć zwierzęcia

ważne informacje dla lekarzy weterynarii
Kategoria:
Data: 2019-02-13 r.
Ocena:

Utrata ukochanego zwierzęcia to bolesny temat dla każdego właściciela. Szczególnie trudne są przypadki, kiedy śmierć ta zawiniona jest przez osoby trzecie. W stosunku do psów to często przypadki zagryzienia przez innego psa, niedopilnowanego przez swojego właściciela. Mogą też zdarzyć się przypadki umyślnego działania osób trzecich albo jakieś zawinione zdarzenia spowodowane (...)

Czy właściciel kliniki weterynaryjnej może polecić pracownikom pełnienie dyżurów w dni wolne od pracy?

Kategoria:
Data: 2018-12-04 r.
Ocena:

Dyżur jest wynikającym ze stosunku pracy świadczeniem pracownika na rzecz pracodawcy polegającym na pozostawaniu poza normalnymi godzinami pracy w stałej gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę oraz na ewentualnym wykonywaniu w tym czasie pracy, dla której dyżur został ustalony. Sprawdźmy, czy możemy jako pracodawca zlecić naszym pracownikom (...)

Zakres programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt

co powinien wiedzieć lekarz weterynarii
Kategoria:
Data: 2018-09-14 r.
Ocena:

Stosownie do przepisów ustawy o ochronie zwierząt zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań gminy. Zadanie takie ma charakter zadania własnego samorządu terytorialnego. Oznacza to, że służy ono realizacji potrzeb danej wspólnoty samorządowej. Jedną z prawnych form działania, za pomocą której gmina powinna przyczynić się do realizacji (...)

Array ( [idCategory] => 1573 [tagname] => weterynaria )
Array ( [idCategory] => 1573 [tagname] => weterynaria )